146 Onze eerste show reden we in 1970 met het EK. in Heerenveen op de on overdekte baan.Adje Keulen werd toen kampioen. We mochten alleen rij den op de uitrijbaan en die is voor schoonrijders te smal.. Dus 't was meer een klederdrachtshow. Maar 't was toch leuk.We reden in 't Westfries, alles geleend van de Westfriese Folklore Schagen. Met de Klederdrachtgroep, die bestond uit ca. 25 paren, gekleed in authentieke Oudhollandse streekdrach- ten, gaven we demonstraties in het hele land. Als er op een ijsbaan wat te vieren was, werden de schoonrijders uitgenodigd. Op de Oudholl. middagen in Alkmaar en Amsterdam met het aangespan nen paard en arren. De laatste jaren is dit schouwspel te zien in Breda. Maar't mooiste is natuurlijk op natuurijs, bijv. op de havens van Medenblik, Lemmer, Hindelopen. Op de Kagerplassen samen met de ijszeilers.We zijn ook 2 x naar Italië geweest met een 24-uurs marathon WK-Junioren. Ook op de Weissensee waren de schoonrijders vertegenwoordigd. En wat te denken van een ijsbaan op het Leidseplein in Adam in 1981 door onze groep geopend. En dan een ijsbaan op het Waagplein in Alkmaar. Uniek, we hebben daar 2x opgetreden. En dan het ijsgala in Heerenveen. en de hul digingen van de grote kampioenen met de Europees- en Wereldkampioen schappen. Onvergetelijke dagen hebben wij met dit alles beleefd. 14.000 toeschouwers. Prachtig om dan een ere-ronde achter de ar met de kampi oenen te mogen rijden. Nog eens een gesprek gehad met Eric Heiden, die geïnteresseerd was in onze schaatstechniek. Eerst leende ik de Westfriese dracht. Maar op de cursus van 't Westfr. Ge nootschap heb ik een jurk gemaakt (Rok en jack). Kap en dek mocht ik altijd van iemand lenen. Maar vroeger leende ik vaak een hul en boeren- hoedje van buurvrouw de Goede uit de Achterweg, voor een Westfr. stukje met de gym-uitvoering van S.S.S. Op haar sterfbed zei ze tegen haar zoon Siemen:"als ik later dood ben moet Lenie Volger een hul en hoedje hebben." Ze moest eens weten hoe goed me dat later van pas kwam. Later kreeg ik van de familie Tol een hoedje, ook met het gevoel dat ik het zou gebruiken.. Ik heb nog een hul van iemand overgenomen en ben een winter op een cursus geweest en heb hullen en hoedjes gerestaureerd. Vanaf die tijd heb ik mijn eigen hoofdtooi. Ook voor Henk hadden we 't pak aangeschaft. Onze zoon Jack en schoon zoon Kees werden ook aangekleed. Want dat heb ik nog niet verteld, ook zij hebben 't schoonrijden geleerd en waren goede rijders, dus ook menige prijs behaald. Klarina, onze jongste dochter ging al in een Westfries pakje mee op haar nekschaatsjes en later ook op schoonrijders, dus ze reed ook al jong haar baantje.

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 148