145 Met paren werden we 2; Henk 2 bij de heren en ik werd kampioen van de Zijpe Dan krijg je een wisselprijs, toen voor mij een reden om vaker een baantje te rijden, want die prijs wil je verdedigen. Ik heb 'm n nog want 't is nooit meer verreden. Na nog 2 jaar in Schager- brug te hebben gewoond, gingen we in 1959 naar de Wieringermeer, 1,5 km van Kolhorn af. Weer kanalen in de buurt. In 1963 werd het weer een strenge winter. Inmiddels hadden we 2 kinderen. Suzette 5 en Jack 1,5 jaar. Suzette schaatste ook al, maar kon toch niet mee naar alle wedstrijden, 't Schoontijden werd in die winter gepromoot door burgemeester Wiedijk van Barsingerhorn. Met de microfoon aan de kant van de baan werd uitgelegd, waar de jury op lette. Met oppas door de buren hadden we gelegenheid om veel wedstrijden te rijden. We hadden goede schoonrijders in de buurt, die ons graag advies gaven. Er werden veel demonstratiewedstrijden gegeven. Onze buurman Gert Blauboer was A-rijde; met hem reed ik de demonstratie en met Henk reden we in de B-klasse de wedstrijd. Wij hebben in die winter wel 20 wedstrijden gereden in heel Noord Holland en heel wat prijzen gewonnen en veel geleerd. We werden met de auto opgehaald en weer thuisgebracht. We woonden toen in de goede hoek. In 1966 werd ik kampioen in de B klasse, dus promoveerde ik naar de A. Henk bleef nog even in de B, maar met paarrijden moesten we ook in de A. Bij gebrek aan natuurijs reden we de wedstrijden op de kunstijsbanen in Heerenveen, Deventer en Amster dam, totdat er in 1972 ook in Alkmaar een baan kwam. Ieder jaar reden we 3 Gewestelijke en een Ned. kampioenschap. In 1976 werd ik Nederl. Kampioen en samen met Henk Ned. Kamp. Paren in 1977. Samen zijn we 3 x Ned. Kamp. geweest en ik heb individueel 5 x het Nederl. gehaald. En Henk zat altijd in de top 3. Hij heeft 40 jaar wedstrijd gereden maar moest na 32 jaar afhaken i.v.m. blessure. Henk heeft toen nog 8 jaar met Hennie Mul gereden, ook een Ned.Kamp. Na m' revalidatie bleven we wel klederdrachtshows samen rijden. "Ons hutje" voorjaar 1947. Ouderlijk huis aan de Herenweg net over het spoor.

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 147