Met Sinterklaas kreeg ik van Henk kunstschaatsen met schoenen. Wat een kado! De waterlanders kwamen te voorschijn. Hoewel ik al een baan had, kocht je toch zomaar geen schaatsen. Maar Henk dus wel! In februari 1955 was er in St. Pancras een wedstrijd schoonrijden voor paren. We wilden er graag aan meedoen. Maar ik werkte op 't Centr. Verkoop Kant. v.d. Zuur kool in Broek op L.dijk. Midden in de winter, dus druk. Moeilijk om een middag vrij te vragen.Toch de moed genomen om dat te doen. Maar wat een reactie van rn'n baas: "Dat mag en als jullie zorgen dat het werk af is, mogen jullie om de beurt wel een middag te schaatsen". Dus ik met Henk naar de wedstrijd, Uitslag: 1. Nies Tol/K. Kaas, 2.A. Bakker- Kaan/L. v. Graft, 3- H. Beers/Pannekeet en 4. Lenie en Henk.We werden geadviseerd schoonrijschaatsen te kopen en er mee door te gaan. De Pel-schaatsen werden meteen besteld. De kunstschaatsen in de kast en die hebben we nooit meer gebruikt. We trouwden Septem ber 1955 en gingen wo nen aan de Stolpen. Gent. Zijpe. Henk werkte bij de Prov. Waterstaat. 1955/56 was weer een ijswinter. Het Zijperkampioenschap Schoonrijden werd verre den. Ik twijfelde of ik in dividueel mee zou doen, maar Henk had ons al op gegeven. De baan was op de Grotesloot in .Schager- Henk Wagenaar en Lenie Volger trainen 'mi8- op het Kolhorndiep 12fehr. 1978 144 Gymuitvoering SSS Sint Pancras 1952 v.l.n.r. Maartje de Jong, Rommie Piersma, Jo Kliffen, Cor de Wit (met gitaar) Nel Kloosterboer en Lenie Volger.

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 146