135 Ontsluiting In 1993 ging men er nog van uit dat er een oostelijke randweg om Sint Pancras zou komen. Dit om de drukte op de Bovenweg te verminderen. De ontsluiting van de wijk zou dan via deze randweg kunnen plaatsvinden doordat er een aansluiting vanaf de Dijkstalweg op de randweg zou komen. Die oostelijke randweg is er niet gekomen en de wijk heeft slechts twee ontsluitingswegen voor gemotoriseerd verkeer: één via de Kastanjelaan en één via de Dijkstalweg. Voor fietsers zijn er nog drie extra toegangsroutes. Station Een ander plan waar, althans tot op heden, niets van terecht is gekomen is de aanleg van een N.S.-station: Heerhugowaard-Zuid. (Dit station werd ook wel aangeduid als station Butterhuizen.) Het station zou vlak bij de wijk komen te liggen en dit feit werd in het bestemmingsplan dan ook ge noemd als één van de voordelen van de locatie van De Oostwal. De directe omgeving Winkels bevinden zich op ongeveer 400 - 600 m afstand, maar andere voorzieningen zoals de ijsbaan, het zwembad, de sporthal, het jeugdhuis en de bibliotheek bevinden zich direct aan de rand van De Oostwal. Het dorpshuis De Geist ligt westelijk naast het zwembad en ook op loopaf stand bevindt zich een volkstuinencomplex en later is er nog een kinder boerderij bijgekomen. De nabijheid van deze voorzieningen kan zeker een voordeel genoemd worden. Een nadeel is de nabijheid van de spoorlijn i.v.rn. geluidshinder, hoewel dit voor de meeste inwoners nauwelijks een punt is. De kortste afstand is ongeveer 100 m. Aan de noordzijde van De Oostwal zou later nog een wijk kunnen komen, zo dacht men al in 1993. Deze wijk (thans deTwuyverhoek) zou dan mooi aansluiten op De Oostwal. De woningen Men kan in De Oostwal de volgende woningen vinden: TypeAantal Huurwoningen geschakeld 53 Premie koopwoningen geschakeld 65 twee-onder-één-kap 43

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 137