134 Grondaankopen Lange tijd was het onzeker of de gemeente de benodigde grond kon kopen. Om niet te veel last te hebben van speculanten ging de gemeente behoed zaam te werk. De gemeente kon zo nodig meerdere kanten uit maar uitein delijk lukte het om ongeveer negen hectare grond te kopen oostelijk van de A.V.H. Destreelaan. De gemeente had al drie hectare in eigendom, zodat er in totaal een aaneengesloten stuk grond van twaalf hectare beschikbaar kwam voor woningbouw. De gemeente heeft de grond kunnen kopen van de oorspronkelijke eigenaren; de vrees voor speculatie bleek dus achteraf ongegrond. In de loop van 1992 wordt 'De Oostwal' bouwrijp gemaakt. Inspraak Op 24 juni 1993 was er inspraakavond over het voorontwerp van het plan. De reacties waren overwegend positief en gaven geen aanleiding tot wijzi ging van het plan. Het definitieve bestemmingsplan werd door de raad op 8 februari 1994 goedgekeurd. De locatie Het plangebied bevindt zich ten zuidoosten van de kern van Sint Pancras. De naam Oostwal verwijst naar de situering ten oosten van de strandwal van Sint Pancras. DeA.V.H. Destreelaan (vroeger'Achterweg') bevindt zich ongeveer op de oostelijke rand van de strandwal. De naam Oostwal vinden we ook terug in de naam 'Oostwalsloot', die de oostelijke begrenzing van de wijk vormt. De oppervlakte van het plangebied is ruim 12 ha. (120.044 m2).Voorheen had het gebied een agrarisch bodemgebruik, met name gras land. (Figuur 4.) Er waren enkele watergangen, grote bomen en bebou wing ontbraken. Figuur 4. De sloot langs de ijsbaan, met uitzicht op de huizen van de A.V.FI. Destreelaan.

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 136