121 en heel veel mensen. Ontwikkelen en afdrukken deed hij ook zelf en hij deed geen concessies aan de kwaliteit. Haar scherp, artistiek verantwoord en fraai om ook nu weer te zien. Hij verhuisde aan vankelijk naar Egmond aan Zee, ging in 1907 naar Egmond a/d Hoef maar keerde in 1909 weer terug naar Egmond aan Zee. Bekend zijn zijn foto-series van de over stromingen in 1916 en de stormschades die hem geen wind-eieren hebben gelegd. Deze foto-series zijn de hebbe dingetjes voor echte verzamelaars en praktisch niet te krijgen. Voor ons zijn natuurlijk vooral bekend de fraaie beelden van Sint Pancras uit de jaren twintig en dertig toen Pieter Jonker in ons dorp vaak rondliep en alles en iedereen die voor zijn lens kwam voor "eeuwig" heeft vastgelegd. Wellicht zin er meer dan 200 verschillende beelden ge weest doch helaas zal het merendeel in de loop der jaren verloren zijn gegaan. Grootmoeder Dora Jonker-Krab ca. 1920. Helaas heeft succes ook een keerzijde: de omzet werd dermate groot dat al les in eigen beheer doen niet meer mogelijk was, zodat Pieter gedwongen was samen te werken met een drukkerij .Kenners zien duidelijk de verschillen tus sen een "echte Pieter en die van de druk ker" Als persfotograaf werkte hij intussen voor vele periodieken en dagbladen en was tenslotte blij dat zijn zoon Remondus Pe trus (geboren 272.7.1900) bij hem in de zaak kwam en die dezelfde kwaliteiten bezat als hij zelf. Tijd om naar Heiloo te vertrekken vond Piet(er) en liet aan zijn zoon de zaak in Egmond. In 1930 vertrok hij van Heiloo Overgrootvader, overgrootmoeder en grootvaderca. 1920

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 123