De ontwikkelingen gaan nu razendsnel. Donderdagmorgen 2 januari 1997 om elf uur is de volgende persconferentie. De climax en tegelijk een stuk ontlading van de spanning zijn in aantocht. Iets later dan aangekondigd, om kwart over elf precies, maakt Kroes een einde aan de spanning. Zelfs zon der een talenknobbel begrijpt iedereen "It giet oan", betekent dat de tocht doorgaat en wel op zaterdag 4 januari 1997. Van menigeen valt een groot stuk spanning af. Deze ontlading is groot genoeg om de accu opnieuw op te laden, maar dan voor de echte "Tocht der Tochten." En de Pancrasser IJsvereniging? Opgericht op 30 december 1908 en oorspronkelijk aangewezen op De Zomersloot en Kruissloot als ijsbaan. Later volgden de Achterweg en de Vinkenlaan totdat tenslotte de huidige locatie aan het Beverplein kon wor den betrokken. Hier hopen ze nog vele jaren te kunnen blijven. Om de baan rendabel te kunnen houden gebruikt ook de Kloetvereniging sizomers het terrein. Want met de karige winters waarin geschaatst kan worden zakt ook de belangstelling voor het schaatsen. Jammer, maar het weer is onvoorspelbaar. Daarbij herinneren we ons een onvergetelijke uit spraak van Gert Tol (Vele jaren in het bestuur van de vereniging) die ver telde: "We hadden hier in Sint-Pancras een weerprofeert,Ype Postma. Die voorspelde winters met pakken sneeuw, terwijl er geen vlok viel. iHoe zit dat nou,Ypei, vroeg ikim dan. En dan zeiïdïe iitils wel gevallen, maar in het buitenland". Wij hopen dat de ijsclub nog vele jaren bestaat. 29. 25 Nieuwe ansichtkaarten van oud Sint-Pancras. 118

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 120