117 slapen? Hij is opgestaan en kan zo weer op de schaats op prachtig ijs! Zo iets noemen ze "voer voor meteorologen". De koude rillingen die de schaatser krijgt, zijn niet van zijn emoties. Nee, er blaast een ijskoude wind uit het Oosten. De schaatser krijgt weer hoop en besluit om toch maar weer te oefenen. Als hij voldaan en een beetje rozig thuiskomt en de tv aanzet, wordt hij weer klaar wakker. Er wordt ge sproken over een internetpagina met nieuws over het "Elfstedenweer". Hij vliegt naar zijn PC en gunt zich nauwelijks tijd om goed in te loggen. Niet alleen oudejaarsnacht heeft, ondanks de kou, weer veel vuurwerk op geleverd, maar ook nieuwjaarsdag begint heel onstuimig: voor 's middags vijf uur is er een persconferentie van het bestuur van de vereniging "De Friesche Elf Steden" aangekondigd. De spanning loopt op. Lang voor vijf uur staan in veel Nederlandse huiskamers de radio's al op de goede zender afgestemd. Als voorzitter Kroes aan het woord komt. Meldt hij dat het be stuur op grond van de laatste lange-termijn weersverwachtingen besloten heeft dat er een Elfstedentocht komt. De datum waarop de tocht gereden kan worden, wil het bestuur nog even in het midden laten. Het kost de schaatser die vurig hoopt op de Elfstedentocht, veel energie om het allemaal nog te volgen. Vorige week lekker geschaatst, toen de te leurstelling van de korte dooi en nu dit! De spanning neemt verder toe. Speculaties.Wanneer zal hij gehouden kun nen worden? Wanneer zullen ze het definitief bekend maken?

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 119