116 wordt er overal geroepen. Sommige kranten hebben waarschijnlijk toch hun betrouwbare bronnen bij het ijs- gilde, want zij weten te berichten ^'Elf stedentocht voorlopig in de ijskast". In het diepste geheim komen de ijs- goden in vergadering bijeen. Zonder ook maar één stem tegen, spreken zij af dat, als zij weer terugkeren, zij het goed willen doen. Zij laten -ontevre den als zij zijn over hun eerste werk- uit westelijke richting een föhn over het bovenste laagje van de ijsvloer blazen en gieten wat antivries op het ijs tussen elf Friese steden Het helpt: de schoonheidsfoutjes verdwijnen als sneeuw voor de zon. Het blijkt dat de ijsgoden zich heb ben aangepast aan het bestuur van de bekende vereniging. Ook zij werken nu met een "36-uur scenario". Precies op tijd ke ren zij terug om hun werk over te doen. Zij gaan met hun tijd mee. Zijn inmiddels ook op cursus geweest om te le ren wat klantgericht werken betekent. Af willen zij van de vervelende schadeclaims, die schaatsers nogal eens indie nen in verband met slecht ijs. Met behulp van een Siberië overgevlogen computerpro gramma weten zij in één keer een perfecte ijsvloer te leggen. Bovendien hebben zij een Italiaanse interim-manager in dienst genomen. Die moet als ijsspecialist aangeven hoe de dunne plekken in het ijs in een paar nachten kunnen worden weggewerkt. Op oudejaarsdag vraagt menig schaatser zich af wat er allemaal is gebeurd. Hij kan het niet meer volgen. Wat gebeurt er allemaal als hij 's nachts ligt te De oucle ijsbaan aan de Vinkenlaan ca. 1980 Ijsbaan in aanbouw in 1980

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 118