111 bij rijschool Eef Bouma- kon ik meteen bij de NZH aan de slag. Eerst korte lijndiensten, maar een jaar later, in 1976, het echte werk. Op de Interliner, elke dag over de Afsluitdijk van Alkmaar naar Leeuwarden later Drachten) en vice versa. Machtig mooi, 5 a 6 uur per dag mijn eigen bus en helemaal eigen baas. Ik had goed contact met de brugwachters in Den Oever. In 2005 ging ik met pensioen. Bovenweg 21 Sinds 1967 woont Hans Kieft met zijn vrouw Vera van Lan gen in een vrijstaand huis met diepe achtertuin aan de Bovenweg. Zij kochten het huis toentertijd- met inboe del - van de familie De Jong. 'We wonen aan het mooie stuk van de Bovenweg,' zegt Kieft, nog steeds een beetje trots.'En dat al weer 40 jaar. Mijn vrouw en ik ontmoetten elkaar in dancing Heiligen berg in Heerhugowaard. Ik had al een tijdje een oog je op haar. Toen ik op een avond van het toilet kwam en haar in de gang passeerde, vroeg ik: "Zullen we dansen?" In 1968 werd zoon Johan geboren. Vera Kieft:'Op de lagere school schreef Johan in de schoolkrant al wat hij later ging worden: landbouwingenieur. Het grappige is dat hij dat ook werd: hij specialeerde zich in Hollandse en Tropische tuinbouw en studeerde af op Landbouwuniversiteit in Wageningen. Hij woont in Indonesië en werkt voor een Amerikaans bedrijf. Hij is getrouwd met een Indonesische vrouw en ze hebben vijf kinderen. Nou ja, vier ei genlijk, want een kindje is helaas overleden.De tweede zoon, René, werd in 1971 geboren. Ook met een studiehoofd, zo bleek, want René studeerde aërodynamica aan de Technische Universiteit in Eindhoven. Hij deed o.rn. onderzoek naar de kustafslag, die waarschijnlijk mede veroorzaakt wordt door de Deltawerken. René is getrouwd, heeft drie kinderen en werkt bij Corus in Cardiff, Engeland. Vera Kieft:'Dat ze zo goed konden leren, geen idee van wie ze het hebben. Om een beetje bij te blijven ben ik op latere leeftijd de Moedermavo gaan doen en twee jaar de Havo.' Hans aan het ploegen

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 113