110 Buschauffeur Hans Kieft werd geboren in 1944 als zoon van Joop Kieft en Marie Schuit. Het grote gezin - zes zonen en twee dochters - woonde aan de Benedenweg 291, het zogenaamde 'zuideinde. Van moeders kant, vertelt Kieft, 'waren het landbou wers. En van vaders kant tuinders. Als kleine jongen hielp ik mijn vader al op de akker met slabonen, snijbonen, sla, andijvie en witlof. Witlof teelden we in de Daalmeer en kuilden we in op het land van Piet Logger aan de Be nedenweg. Later ging mijn vader bij Gijs Schot werken en tenslotte, als zovele tuinders, bij de Hoogovens.Als jochie ging ik naar de katholieke Sint Josefschool in Oudorp. Ik wist toen al dat ik op een tuindersbedrijf wilde werken. Ik was graag buiten, hield van 'doen' en met machines rijden. Maar, toen het bedrijf van Piet Kloosterboer in 1975 op zijn eind liep, moest ik naar ander werk uitkijken. Dat was niet eenvoudig, want ik had enkel de Agrarische Tuinbouwschool in Warmenhuizen en was inmiddels 31 jaar. Altijd buiten gewerkt tussen de kool, de pootaardappelen, de irissen en de gladiolen. Een fabriek of kantoor zag ik he lemaal niet zitten. Maar wat dan wel? Op een mooie dag zag ik een oude schoolvriend achter het stuur van een NZH bus. Hij reed over de Twuyverweg met opgerolde mou wen en een big smile. Hee, dacht ik, buschauffeur, dat lijkt me ook wel wat. Schoon en licht werk. Ik zocht snel contact met hem. Hij wist te vertellen dat het aantal buslijndien sten werd uitgebreid en dat ze za ten te springen om chauffeurs. Zo gehoord, zo gedaan. Met mijn groot rijbewijs - jaren daarvoor op maan dagavonden in zes weken gehaald

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 112