25. Twuyverhoek 106 Van tuinbouwgebied tot woonwijk Ten oosten van Sint Paneras, Ruwweg begrensd door de bestaande bebou wing, de Dijkstalweg, de Twuyverweg en de bebouwing van de wijk de Oostwal, ligt een circa 16 hectare groot gebied dat van oudsher een agrari sche bestemming heeft. In 1993 confronteert de vierde nota ruimtelijke ordening extra (VINEX) de gemeenten Heerhugowaard, Alkmaar en Langedijk de HAL-gemeen- ten) met de gezamenlijke opdracht om tot 2010 circa 15.000 woningen te bouwen! Als de samenwerking in 1995 wordt bekrachtigd met een HAL- structuurvisie, staat het gebied ten oosten van Sint Paneras al stevig op de kaart als toekomstige bouwlocatie. In mei 2002 wordt door de gemeente Langedijk een bestuursopdracht ge formuleerd, waarin de eerste contouren van de nieuwe woonwijk opdoe men: circa 400 woningen, met een dorps karakter, ruimte voor specifieke doelgroepen als ouderen en jongeren en nadruk op energiebesparing en duurzaam bouwen. Om een passende naam te geven aan de nieuwe en tevens laatste bouwlocatie in Sint Paneras zijn door de Historische Ver eniging Sint Paneras, historicus Marnke Steenhuis, de klankbordgroep en enkele ambtenaren vijf nominaties opgesteld waaruit de bevolking de defi nitieve naam heeft gekozen. Uiteindelijk wordt Twuyverhoek de naam van de nieuwe woonwijk. De Historische Vereniging Sint Paneras heeft ook namen aangedragen voor de straten gebaseerd op de oude benaming der voormalige akkertjes, doch dat voorstel is helaas genegeerd.

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 108