104 Heel attent is dan ook de brief die Prins Claus op 24 mei zelf sehreef als herinnering aan zijn bezoek, welke brief wij met toestemming van de RVD hieronder afdrukken: HUIS TEN BOSCH •S-GRAVENHAGE, 24 mei 1994 Zeer geachte Heer en Mevrouw. In de allereerste plaats wil ik U nog eens laten weten hoezeer ik het bezoek aan de Kwekerij Koedijk heb gewaardeerd Het was voor mij een bijzondere ervaring om zo ongedwongen en rechtstreeks kennis te nemen van het bloembollenbedrijfDat ik bovendien mijn naam mag lenen aan één van de fraaie voortbrengselen van deze typisch Nederlandse bedrijfstak is een bijkomend voorrecht en genoegen Voorts voldoe ik uiteraard gaarne aan Uw verzoek, zoals voorgelegd in Uw brief van 11-mei jl., om ook schriftelijk toestemming te verlenen voor het vernoemen van de 'Prins Claus'-tulp. U mag het bestuur van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollen laten weten dat ik officieel akkoord ga met de naamgeving. Ik neem aan dat dit voldoende is om het bestuur te bewegen de nieuwe tulp te registreren. Ik hoop van harte dat de tulp zijn weg naar veel tuinen en parken in binnen- en buitenland zal weten te vinden. Gaarne zeg ik U nogmaals mijn dank voor de hartelijke ontvangst en de interessante gesprekken. Zoudt U mijn groeten willen overbrengen aan de andere leden van de familie Koedijk? Met gevoelens van hoge achting, (Prins Claus der Nederlanden) Tulpen hebben zelf ook iets koninklijks. Koningin Beatrix schenkt regelma tig tulpen maar geniet er zelf ook veel van. Vele tulpen dragen inmiddels een "Oranje" naam (bv.de Prinees Irene tulp) en daarbij sluit de Prins Claus tulp voorlopig de rijen. Een mooi verhaal en een fijne herinnering voor de families Koedijk, een opsteker voor Sint-Pancras en een leuk stukkie in de Klin. Irene Koedijk.

De Klin - Sint Pancras | 2007 | | pagina 106