7. Jaarverslag 2005. 7 Het jaar 2005 was het jaar waarin het 925-jarig bestaan van Langedijk gevierd werd. Hoewel Sint-Pancras al langer bestaat, heeft de Historische Vereniging het feest natuurlijk meegevierd. Dat het samenviel met de Nazomerfeesten maakte het voor ons prettiger. Enkele bestuursleden hebben een film vertoond en foto's laten zien. Deze film werd zo op prijs gesteld, dat hij dit jaar in een wat prettiger vorm weer gedraaid is. Ook de billboards met taferelen uit onze geschiedenis, o.a. de slag bij Sint- Pancras, werden zeer gewaardeerd. Wij vestigden ook de aandacht op een ander artikel: de tulp "Sint-Pancras". Deze werd door de burgemeester van Langedijk geplant en was dit voorjaar op enkele plaatsen in ons dorp te bewonderen, onder andere hierbuiten in de tuin van het voormalige gemeentehuis van Sint-Pancras en bij het monument bij de spoorwegovergang. Het doet ons heel veel plezier, dat wij in 2005 weer een diavoorstelling konden organiseren in het vernieuwde dorpshuis "De Geist". Overigens hebben onze bestuursleden Siem Wognum, Ger van Dijk en Anton Bal diverse malen voorstellingen op verzoek van andere verenigingen en instanties gehouden. Ons beleid om de Historische Vereniging een vereniging van en voor alle inwoners van Sint-Pancras te maken hebben wij voortgezet en is volgens ons wel succesvol. Er wordt bij voorbeeld veel gereageerd op De Klin.Veel Pancrassers of ex-Pancrassers wenden zich tot ons met aanvullingen en ook spontaan met nieuwe artikelen. We zijn daar heel dankbaar voor. Ook hebben wij besloten weer een huis-aan-huiskrant uit te brengen die ons weer een aantal nieuwe leden heeft bezorgd. Ook onze website die in 2005 van start gegaan is, mag zich in een grote belangstelling verheugen. Een woord van dank aan Bert Buitink en Gerard Koopman, die deze website bijhouden, is zeker op zijn plaats. Er wordt nog steeds druk gewerkt aan het toegankelijk maken van ons dia- en fotoarchief. Wij danken iedereen die ons het vorige jaar op een of andere wijze heeft geholpen onze vereniging bloeiend te houden. We zijn heel blij, dat het er zo velen zijn. Het bestuur.

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 9