NACO-chauffeur mishandeld op nieuwjaarsdag APRIL 1966 CASTRICUMMER KREEG MAAND VOORWAARDELIJK 97 Zoals ik al zei heb ik dit acht jaar gedaan, mooi werk gezellig, veel tijd voor je zelf en dat was ook mooi. Maar ik werd op een verschrik kelijke manier periodiek gepest door vreselijke pijnen. Zodoen de kon ik dit werk niet meer doen, het was niet meer vol te houden. Slapen was er een paar maanden in het jaar niet meer bij. Ik wilde niet in de ziekte wet. Ik kon een baan krijgen in de gevangenis: een beetje klus sen. En als ik dan pijn kreeg dan kon ik de werkplaats in gaan, dan zag niemand me en dat ging goed. Dat is ook een hele vreemde wereld als je daar binnenstapt, dan loop je in het begin ook te zweven daar, maar met het naar het naar binnen gaan daar werd ik wel ambte naar, niet om het mooie woord, maar om de voordelen die dat met zich meebracht. Eindelijk werd er naar mij geluisterd bij de heren doktoren, ik behoefde ook geen dertien weken meer te wachten voor een opname ziekenhuis. Dezelfde week kon het nog wel. Ik ben zelf door de professor van de KNO in Leiden voor een van de ergste leugenaars uit gemaakt, nee ik was geen leugenaar, maar in dat grijze hoofd van die man zat niet het verstand om mij van dit probleem te verlossen. Het allerergste vond ik het nog voor de mensen in Sint Pancras die altijd weer klaar stonden voor ons.Als ze dan tegen je zeggen dat je de boel bedondert dan heb je aan twee kanten pijn. ALKMAAR Een geval van grove mishandeling op nieuwjaarslag van het vorig jaar. waarbij de 22-jarige inwo ner van Castricum A. A. J. S. onder in vloed de Naco-chauffer De Waal had geslagen en getrapt, heeft gisteren voor de tweede maal voor de Alkmaarse politierechter mr. J. Vellinga gediend. „Dat was bepaald geen vriendelijke nieuwjaarswens", merkte de politie rechter op. S. die op avond van nieuwsjaarsdag zich in de bus Zonder enige reden „be dreigd" voelde, maar al eens meer last heeft gehad van woede-aanvallen na drankgebruik, werd veroordeeld tot een maand gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. een boete van ƒ200 (20 dagen) en onder toezicht gesteld van de reclassering. De eis van de officier van justitie, mr. W. A. B. van Sloterdijck, hield ongeveer hetzelfde in. alleen was de boete door hem op 300 gesteld. Niet alleen in de lokale bladen was het nieuws.

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 99