Buschauffeur NACO werd op Nieuwjaarsdag gemolesteerd UjjicierSpijkenissig optreden is liederlijk Ik zal hier verder niet op ingaan, wat hij mij toesnauwde. Koppie er bij dacht ik, druk op dat knopje, en zo waar, hij deed het.Ver stijfd van schrik reed ik m'n rondje Koedijk om de molen en weer terug. Ik heb het ge zien snauwde hij mij toe. Na een kwartier tje wachten werd me mede- gedeeld dat ik werd opgeleid tot buschauffeur. Dat werk heb ik acht jaar gedaan. Ik ben nog eens in elkaar getrapt door een stuk of acht jongens, dat gebeurde in Castricum op zondagavond, dat begon toen al. Ik heb niets gezegd, maandag was ik vrij Ik denk:Dinsdag is het wel weer over. Maar wat gebeurde er, er werden bloemen ge bracht bij de NACO en een grote fruitbak, voor de chauffeur, van enkele passagiers. Ja en toen kwamen er mensen van de Naco, Politie uit Castri cum en die hadden een hele partij foto's mee, ik hoefde ze alleen maar aan te wijzen. Er was een van mijn collega's die je zowat nooit zag, die zei tegen mij. Dat had ik van jou niet verwacht, dat was Klaas de Graaf. Maar helaas, een week na het gebeurde met mij, trokken ze bij Klaas al zijn zakken van zijn jasje. Toen werden ze nog echt gestraft door de rechter. Het is zelfs nog zo ge weest dat op bepaalde lijnen politie achter de bus aanreed op die uren. TEGEN BIJRIJDER 2 MAANDEN GEëlST 96 O ALKMAAR Op nieuwjaarsdag had de 21-jarige hijrijder A. A. J. S. uit Castricum in het gezelschap van enkele kornuiten de buschauffeur van de NACO. J. M. (Ie op hel traject Linimen-Castricum „in elkaar"ge slagen". omdat deze de onder invloed van sterke drank verkerende jongelui niet tot zes maal toe „Gelukkig nieuwjaar" had willen wensen. Met vereende krachten S. had echter de eerste klap gegeven hadden de jongelui op „Spijkcnissige" wijze het slachtoffer eerst zijn boordje dicht geknepen en hem daarna duchtig afgetuigd, zonder dat de andere inzittenden daar iets tegen wilden of konden doen. „Ik voelde me bedreigd", verklaarde S. gistermiddag tijdens de zitting van de Alkmaarse politierechter. Op aan dringen van mr. dr. J. M. Vcllinga slikte hij deze woorden snel weer in en kwam mede door de verklaringen van dc buschauffeur de ware toedracht van het gebeuren aan het licht. De als agressief bekend staande ver dachte was op de bewuste dag samen met ongeveer 20 „vrienden" in Limmen ingestapt. Direct hierna reeds begonnen de moeilijkheden. De chauffeur was niet op de liederlijke wensen van S. ingegaan en werd toen hij deze uit de bus wilde verwijderen, tegengehouden door diens kornuiten. S. haalde hierna een luchtdrukhandel over, waardoor de bus stil kwam te staan en toen de chauffeur buiten ging kijken wat er aan de hand was, hadden de verdach ten hem het voertuig weer ingeslin- gerd, waar de kloppartij zijn vervolg kreeg. De officier van justitie, mr. M G. Kooperberg, vond dit gedrag, dat naar hij meende steeds vaker wordt gesig naleerd in openbare voertuigen, rond uit weerzinwekkend en eiste twee maanden gevangenisstraf. Voor een na der rapport over de verdachte, die reeds vaker in aanraking met de justitie is geweest, verwees de politierechter de zaak naar de rechter-commissaris. Gemolesteerd op Nieuwjaarsdag

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 98