94 Van achteraf was dat je neus en zij stond er op dat ik dat herhaalde, maar dat deed Joop niet, ik bleef zwijgen. Toen naar de gang en daar kreeg ik ze recht in m'n gezicht, maar ik gaf geen geluid. Dat bracht haar op het volgende idee: strafregels, die luiden als volgt;"Vieze vuile woorden mag ik nooit en nergens spreken, want wie met vuile woorden omgaat is van bin nen onrein" en dat 500 keer, en ook mochten je vader en moeder dat niet zien natuurlijk. Meester Monster, niks aan de hand, allemaal achten. Toen kwam de ambachtschool Dat werd voor mij een eenjarige gebeuren. Daar werd ik n.1. afgetrapt. Later kwam er bericht dat ik weer terug mocht komen, maar helaas het vonnis was al gevallen thuis. "Naar de akker" zei m'n moeder, "en je gaat werken". Cor Vader die werkte bij ons -vrijgezel- woonde op de Boven weg met zijn moeder. We lopen op een dag te schof felen. Ik zeg waarom heb jij eigenlijk geen vrouw?" Hij zegt: dat komt nog wel een keer"". Later zeg ik "zullen wij eens een wedje maken.Jij moet bin nen 5 jaar getrouwd wezen. Je krijgt van mij 10 repen chocola als je daar aan voldoet. Ik krijg van jou 100 sigaretten als je niet getrouwd bent" Hier werd een akte van opgemaakt ondertekend ook met getuigen. Ik heb dit gewonnen Later is Cor wel getrouwd. Goede herinneringen heb ik aan de familie Schoorl. Daar heb ik veel geleerd vooral wat de flora en fauna aangaat. Daar kwam ik heel veel over de vloer. Ze woonden in het huis van Jan Wagenaar aan de Benedenweg tussen Jan Meereboer en Gert Hurk. Ze woonden daar vanwege de oorlog en ze kwa men uit den Helder. Er waren veel men sen uit den Helder, In Sint Pancras. Het Vooraan: links mevr. Schoorl en moeder de Waal Achter links Cor Vader, mijnheer Schoorl. Els de vrouw van Henk de Waal en rechts vader de Waal was een groot ge zin en allemaal le ren. In de tijd dat er geen stroom was, werden er drie fiet sen in de kamer ge zet, op blokken en getrapt natuurlijk en ze konden in de boeken zien. Af en toe hoorde je: "hé, trap eens wat harder!

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 96