Meestal een kwartier voor aanvang van de school waren de meeste jongens al op het schoolplein aanwezig om nog wat te voetballen of een ander spelletje te doen, afhankelijk van het seizoen. Een afgrijselijke kreet deed de hele horde kinderen sidderend naar een slachtoffer zoeken. Een kind uit de tweede klas bleef half op zijn hurken zittend, krijsen als een speenvarken aan het spit. Kleine Keesie Boheldijk (katse junior) bleek deze schreeuwer te zijn, terwijl niemand in zijn buurt te zien was. Hij leunde als het ware in een onnatuurlijke houding, half hurkend, half staand tegen het schoolhekwerk. Laat hem zijn kop eens een beetje houden, die halve gare sprak autoritair een wat grotere knul uit de hoogste klas. Een meisje ging uiteindelijk naar hem toe en week verschrikt weer achteruit. Hij zit vast aan het hekwerk riep ze duidelijk hoorbaar. Iedereen was nu alert en liep bedeesd en met ongeloof op het slachtoffer af. Eén van de oudere jongens ging nu poolshoogte nemen en begon aan het draadwerk van het hek te rukken. Keesie brulde nu echt angstaanjagend en de jongen staakte abrupt zijn bevrijding" s poging. Meester De Ruyter gewaarschuwd door het gegil kwant uit zijn huis gelopen en overzag de situatie. Liep dadelijk weer terug naar zijn schuurtje en kwam al snel met en grote nijptang aanzetten. 89 Teun Goesinne, -Sannie Ivangh-Joop Ivangh, -Gert Kramer, -Klaas Wiedijk. Nico Wiedijk, Jaap (Bep) Boheldijk, -Anton Bal, -Maarten Nieuwland, -Gerry Lap, -Wim Wensemius. Derde rij van Achter: Marius Verkroost, -Nico Leydekkers, -Mart Mols, -Harry Jonker, -Kees Bruin.- Bob Middelburg Geknield tweede rij van voor: Piet Jansen, - Ankie Verhagen, -Henk. Wiedijk., -Piet Jonker (groenteboer) Jaap de Pee, -Arie Geluk, - Jan Kloosterboer (hoek Daalmeerpad is gemigreerd naar CanadajLien Mols - Miep Verhagen, -Jopie Kliffen, -Syieuwke (Sita) Ellens, -Annelies Tol, -Gea Kloosterboer (zus van Jan) Greetje Klinkhamer, -Greetje Jonker, -Lmmie Jonker, -Alie Bal, - Tine de Vries Voorste rij: Lna Roos, -Jaap de Vries, -Ans Stipperiaan, -Map Groen, -?Jaap Schuit, -Jaap Bakker-Jaap Wijn, -Kees (Rap) Boheldijk, -Wim Leydekker, -Jan Bus Gre Bakker, -Annie Roos, - Annie Wiedijk

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 91