88 Lange Jaap Kriek zo wisten wij, kon geweldig hard lopen, en juist die eigenschap was een uitdaging om hem achter je aan te krijgen. Daarvoor werd rechtstreeks uit het boek van Dik Trom de ruitentikkers truc gebruikt. Hierbij werd een stopnaald in de stopverf van het voorraam gedrukt waaraan een steentje met een touwtje was bevestigd. Het touwtje had regelmatig kleine knoopjes en door deze dan met enige weerstand door je vingers te laten glijden ontstond aan het raam een fel repeterend tikkend geluid.Wij lagen daarbij in de duisternis zodat hij vanuit het raam niets kon zien. Het werkte verbluffend en na korte tijd werd al wilder de gordijnen opengetrokken om met de ogen strak tegen het raam gedrukt, proberend de treiters te lokaliseren. Doorgaan was het recept om hem uiteindelijk naar buiten te krijgen. Het geluid van de buitendeur was voor ons het sein om de strategie van de vlucht tot uitvoer te brengen en dat betekende snel verspreiden. Heerlijk als wij ons later weer verzamelden en opgewonden, ieder vanuit zijn ervaring het spannende verhaal telkens kleurrijker en uit een iets anders perspectief, wist te vertellen. De Lagere school anno 1946 V.l.n.r. Achterste rij: Meester De Ruyter, - Riet Klinkhamer, - Wim (Katse) Bobeldijk, -Wilhelm Nieuwland, Gert Jonker, - Jaap Kooy, -Jan Dirk Jonker, - Wim Jonker, - Piet Ruys, - Martinus Rol, - Jan Groen, Sierk. Oudejans, - Rinke Troost, -Jaap Ivangh, - Joop Kooy, - Meester Polder mans. Tweede rij van achteraf: Juffrouw Half, - Siem Volkers, -Gerda Zeeman, -Mieke Barten, -? Diet Houwert, -Hinke Groen, Clasien Goesinne, -

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 90