83 Op latere leeftijd moest hij eens wegens een ernstig ontstoken kies naar dokter Destree. Nadat hij zijn probleem kenbaar had gemaakt, sperde hij op verzoek, zijn geweldige bakkes open. Dokter bekeek deskundig de bruine grafstenen en vroeg bijna wanhopig waar de pijn zich voordeed. Waarop ome Jan op zijn ongeëvenaarde manier verklaarde; Ergens achter in de zuidwest hoek Dokter. Oom Dirk, een man van intussen veertig jaar, was door het verlies van zijn vrouw en kinderen, een beetje de weg kwijt. Dus nam neef Piet Schuit en zijn jonge vrienden zijn oom een beetje op sleeptouw en wonderwel paste Oom Dirk zich prima aan bij die jonge gasten. Uitgaan, zoals kermisje hier en een dansje daar, was een kolfje naar zijn hand, het moeten mooie jaren zijn geweest voor de nozems van die tijd. De nozems van de jaren 1920. Van links naar rechts: Cor Kossen, Piet Schuit, Jaap Wit, Henk Kuiper, Co Kloosterboer, Dirk Ploeger, Ome Dirk. Schuit. En ze gingen ook beslist geen enkel partijtje knokken uit de weg,integendeel, dat was een aardig tijdverdrijf, ook al in die dagen. Zo vertelde mijn vader met enige trots, regelmatig en zeer gedetailleerd over een veldslag bij de Halvemaansbrug over de Hoornsevaart, die nogal wat beroering in de goegemeente gebracht zou hebben. Of dat Oom Dirk daar ook aan mee gedaan heeft is onwaarschijnlijk gezien zijn postuur maar het zou best kunnen dat hij voor de tactische aanpak van deze titanenstrijd als een generaal op de achtergrond wel aanwezig is geweest.

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 85