5. Met excuus. 5 Helaas mag je verwachten dat waar gewerkt wordt er ook fouten worden gemaakt. En ja hoor. Wederom hebben oplettende lezers ons attent gemaakt op enkele onjuistheden en wij haasten ons die thans recht te zetten. Daarbij beseffen wij dat "met excuus" wellicht een vaste rubriek zal worden, ondanks onze goede wil om het beter te doen. In Klin nr. 20 schreven wij op biz. 72 over burgemeester C.K. Kroonenburg, maar schreven er niet bij wie hem de sleutel overhandigde. Gewoon omdat we het niet wisten. Wij kregen echter een e-mail van Joukje Manck- Kroonenburg met de mededeling dat zij als meisje de sleutels aanbood aan haar vader. Op biz. 16 schreven wij over onderwijzer Smit en zijn dochter, maar dat moet zijn Smidts. aldus (o.a.) mevr. Kaptein. En Guurtje Mos op biz. 19 moet zijn Mors van het café Mors bij de R.K-.Kerk. Op biz. 91 staat onder aan het verhaal de naam van de schrijver Hr. N.F. Spaan. Het gedicht zelf zou echter zijn van Ina Gerhardt. Op biz. 139 schreven wij haverdoppen, maar het zijn havertoppen of haverstro en de kussens waren meestal gevuld met (ganzen-)veren. Op biz. 14 en 15 noemen wij Klazine Turkstra, maar haar echte naam is Klazina. Het petroleumstel van biz. 16 staat niet in het Regthuis in Oudkarspel, maar in Abbekerk. Kleine Gert is niet in 1921 verdronken maar in 1930. In onze krant van 2006. Er stonden twee foto's in van de prijswinnaars van de prijsvraag in Klin nr. 20, maar helaas werden de teksten bij de foto's verwisseld. Op het achterblad van onze krant staat een verkeerd betalingsnummer in het aanmeldingsformulier vermeld. Het juiste nummer is giro 336557, postbus 9255 Alkmaar. Dat is natuurlijk erg belangrijk want anders krijgen wij uw contributie niet binnen. Ook staat onder de foto van café Vrone het jaartal 1910. Maar dat moet in elk geval na 1920 zijn, aldus Hr. J.v.d.Molen. En die is al 98 jaar en heeft het allemaal zelf meegemaakt. De redactie vraagt om begrip en verontschuldigt zich voor de missers.

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 7