75 Jannetje had nog vier zusters en een broer. Zo waren er Anna Catharina, Wilhelmina, allen nog geboren in Ursem, waarna Anna Elisabeth, Willem Francois en als laatste Maria geboren zijn in Bergen. Na de mondelinge toestemming, van de wederzijdse ouders, traden Maar ten Schuit en Jannetje Tegel op de 20 april 1897 in het huwelijk ten ge meente Bergen. Maarten was tuinder in hart en nieren en kon dan ook niet anders dan in zijn tuindersdorp Sint-Pancras gaan wonen en met tuinieren zijn brood verdienen. Zij gingen wonen aan de Twuiverweg, vermoedelijk het derde huisje na de Pastorie de Herdershoeve. Het huwelijk werd bezegeld met totaal drie nakomelingen. Als eerste werd een dochter geboren, Aagje op 30 april 1898, vervolgens een knoert van een zoon, later mijn vader Piet op 2 juli 1899 en de jongste die het daglicht mocht aanschouwen was broertje Jan, op 27 juni 1904. Opoe Schuit met de kinderen Aagje en Piet in een moderne kinderwagen Het karakterverschil tussen de twee broers was groot om niet te zeggen, verbijsterend groot. Was Jan, een rustige wat bedachtzame jongen, daar was Piet eerder een ongeleid projectiel.Wild, schreeu wend, springend, vechtend en vooral een jochie dat luidruchtig aanwezig was. Waar hij al heel jong zich absoluut tegen verzette was iedere vorm van autoritair gezag en onrecht en dat hadden de broers dan wel weer gemeen, zou ik zelf later meemaken. Zijn vader en moeder waren vooral rustige bedaarde mensen, verteld hij hier later zelf over. Een eenvoudig tuindersgezin, dat het financieel gezien, met het ge middelde tuindersgezin in het dorp kon worden vergeleken.

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 77