73 Vanuit de verhalen van mijn vader, vernam ik dat zijn Opa Jan een zeer zelf ingenomen en pedant mannetje was, zeker nadat hij als loco Burgemeester van St. Pancras, (hij was op 25 juli 1898 als raadslid gekozen) dacht zeer belangrijk te zijn. Als voorbeeld van opa" s autoritairs gedrag, het volgende voorval; Zo tegen liet einde van het jaar had op de laatste gemeenteraadsvergade ring de klacht van enkele ouderen op de agenda gestaan. De klacht bestond uit het feit dat de jeugd met rotjes deze ouderen lieten schrikken. Dus moest de veldwachter hierop toezien. Zijn kleinzoon Piet, had toeval lig een paar centjes van Opoe gekregen en daar bij de Firma Koenot in de Hekelstraat ook wat rotjes van gekocht. Rustig wandelend, trekkend aan zijn sigaartje, kreeg Opa zijn ondeugende kleinzoon met enige vrienden in het vizier. Opa sprak de jongens aan en zei tegen Pietje, heb jij soms rotjes in je zak? Ikke, helemaal niet. Opa ver trouwde het niet en klopte met zijn rechterhand op de zakken van zijn kleinzoon. Pietje had de waarheid gesproken want hij had de rotjes in zijn hand en niet in zijn zakken. Tijdens het onderzoek wist Pietje heel onopgemerkt een rotje tegen de brandende sigaar te houden. De klap die volgde deed de Loco Burgemees ter, zeer geschrokken, ietsjes vrij van de aarde komen. Bij het weer herstel len van zijn waardigheid keek hij zuur achterom naar de gillend van plezier weghollende ettertjes. Derde van links wethouder Jan Schuit, naast zijn hu rgemeester Kroo nen burg

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 75