72 Het huisje had een waarde toen van misschien 3500 gulden. Opoe Cornelia Petronella Kerkmeer-Koeman stierf op tachtig jarige leeftijd op 1 maart 1960. Maar toen Tante Corrie, intussen weduwe, het huisje in de jaren zestig verkocht voor zeg 35 000 gulden bleek de familie opeens niet meer zo solidair. Vader kreeg alsnog de schuld, want nu bleken er wel enke le zusters die toen ook wel bereid zouden zijn geweest om de verzorging van Opoe op zich te nemen. Maar niet door vader Piet hiervoor gevraagd zouden zijn.Alsnog een knallende ruzie dus in de familie. Familie Schuit en Co Als stamvader van mijn familie vernoem ik voor alsnog ene Dirk Schuit, waarvan alleen de datum van overlijden bekend is, namelijk 6 maart 1790 in Hensbroek, met als beroep watermolenaar en getrouwd met Dieuwertje Baneman welke achternaam in andere archiefstukken ook wel Baleman is genoemd. Twee generaties later werd als rechtstreekse nazaat mijn overgrootvader Jan Schuit geboren. Van deze man heb ik het volgende kunnen vinden. Hij is geboren in Oterleek op 8 september 1844. Zoon van Dirk Schuit van beroep veehouder en IJtje Schellinger Hij had vijf oudere zusters en nog twee broers. Deze jongens zijn overigens beide maar enige maanden oud geworden. Een van zijn zusters Neeltje, welke is geboren op 24 oktober 1836 trouwde met ene Cornelis Koeman uit Berkhout. Ik vond die naam vermeldenswaardig, maar heeft geen di recte relatie met mijn andere overgrootvader Cornelis Koeman. Jan Schuit heeft zijn hele jeugd en jongensjaren in Oterleek gewoond en bij zijn vader zoals gebruikelijk in dat bedrijf gewerkt. Hij trouwde op 22 maart 1868 met Aagje Visser, dochter van Maarten Visser en Baafje Bruin, Landbouwer in Sint-Pancras. En zo is indirect mijn familie verbonden met de familie Visser te Sint-Pan- cras en daardoor ook met de familie van Maarten Nieuwland Sr., waarover later meer. Deze Jan Schuit werd dus mijn overgrootvader en verhuisde naar Sint-Pancras omstreeks 1875. Uit dit huwelijk werden drie zonen geboren. Dirk op 8 december 1868 die 102 jaar oud zou gaan worden daarna Maar ten mijn latere Opa op 10 maart 1870 en dan nog Pieter op 6 september 1873 die maar 4 jaar oud is worden.

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 74