Opa was opeens een man in bonus geworden. Opoe kon, nu ze eindelijk wat te besteden had, er niet meer van genieten, ze had altijd zuinig moeten zijn en dat kon ze niet meer veranderen. Ze was en bleef bijzonder zuinig of liever gierig, ik kan mij dan ook niet herinneren dat ik ooit een cadeautje als kind van haar heb gekregen. Wel van Opa, als er kermis was en hij zag me, dan wenkte hij en stopte me een zilveren rijksdaalder toe. Dat bete- Als de bloemenman aan de deur kwam ging Opa eerst naar hem toe en vroeg hoeveel dat plant je of bloemetje dan wel koste en als dat drie gulden was gaf Opa de man alvast twee gulden en zei,ga maar naar mijn vrouw toe en zeg maar dat ze een gulden kos ten. Nog een opvallend voorbeeld van haar op zichtige benepenheid vertelde mijn broer. Maarten moest eens als jongen van zijn Moeder een zelf gebakken taart naar Opoe brengen. Hij ging er van uit dat hij wel een stukje zou krijgen maar Opoe bedankte hem vriendelijk en zette de taart in de kast. Maarten dacht wacht maar, ik heb in de keuken een schaal met appels gezien en als ik straks weg ga, pik ik mooi een appeltje mee. Bij het weggaan, kwam hij door de keuken, maar de schaal met appels wa ren opgeborgen. Opoe had hem blijkbaar door gehad. Ze waren in die jaren vijftig zeker bemiddeld te noemen, maar ze bleven leven zoals ze gewend waren. Opoe bijvoorbeeld naaide nog net zoals ze haar leven lang gewend was nieuwe stukken op de versleten knieën van Opa zijn manchesterse broek, wat op de foto duidelijk zichtbaar is.. Opa stierf op 77 jarige leeftijd op 4 januari 1957 aan de gevreesde ziekte en Tante Corrie ging in het huisje wonen om Opoe te verzorgen. Waarvoor zij als tegenprestatie het huisje op haar naam zou krijgen. De gehele familie ging akkoord met het voorstel van mijn vader die als executeur-testamentair was aangesteld. kende toen wel 25 rondjes in de zweefmolen. 71 1952, Opa en Oma Kerkmeer achter ban huisje aan de Benedenweg in Sint Pancras

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 73