De aangever is in dit geval Willem Kerkmeer in de ouderdom van Achten dertig jaar, van beroep koopman te Alkmaar wonende aan de Ambachts- dijk en gehuwd met Maaltje Smit van beroep, zonder. Wonende als boven gemeld in wijk F nummer vier. Het kind, een jongen, zal de naam Jacob dragen, die later hoe dan ook mijn opa zal gaan worden Mijn Overgrootvader Willem Kerkmeer die hier nog als koopman wordt geregistreerd, was mogelijk later, zo gaat het overlevingsverhaal, een He renboer in de Schermer geworden en heeft zijn gehele vermogen inclusief de boerderij aan de drank verkwanseld, althans zo is de informatie. Maar als dat waar zou zijn zou de man een zwaar korsokov patiënt moeten zijn geweest en dat blijkt nou ook weer niet uit de verhalen. Vast staat dat hij de boerderij is kwijt geraakt en als boerenwerkman bij enen Van Buren zijn kost moest gaan verdienen. Deze overgrootouders kregen drie zonen. De jongste was Jacob mijn latere Opa, de middelste Wim en de oudste werd Klaas genoemd. Het merkwaardige aan genealogisch onderzoek is dat je daarmee soms wonderlijk wordt verrast. Zo kwam ik geheel onver wachts die broer Klaas van Opa Kerkmeer tegen en ook nog tweemaal een zuster Trijntje geboren op 18 april 1867 en vervolgens nog een Trijntje op 30 december 1870.Van beiden is in mijn familie, nooit met een woord over deze broer en zussen van Opa gesproken en ik kan er ook niet meer naar vragen. Terwijl ik er bijna zeker van ben dat zij niet zijn doodgezwegen door ruzie of zo. Ik sta er echt stom verbaasd van dat ik dit gegeven pas nu te weten kom. Wel over de middelste zoon Wim Kerkmeer jr. deze was winkelbediende en had later op het Ritsenvoort in Alkmaar een rijwielstal ling waar hij ook fietsen repareerde. Blijkbaar had hij daarmee de nodige techniek geleerd om zelf fietsen te gaan fabriceren. Hij verkocht deze onder de naam TURNER De man boerde financieel erg goed en had later een prachtige villa in Bergen met uitzicht op het Van Reenenpark. De oudste, Klaas, was slager in Oudkarspel en Zuid Scharwoude, hij kreeg vijf dochters en dus voor mijn stamboom al niet meer interessant. Maar zoals al opgemerkt heb ik de gegevens van deze tak aan de Kerkmeer loot uit het gemeente archief moeten opdiepen. Toen de vader van deze jongens door onbekende om standigheden wegraakte bij die boer Van Buren kocht zijn zoon Wim in St. Pancras op de Bovenweg een woonhuis (ongeveer ter hoogte van de hui dige Fazantenlaan) en daar leefden deze mensen tot op vrij hoge leeftijd een rustig bestaan. AA

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 68