I 65 Niet alleen de kinderen en hun kleinkinderen kwamen graag en veelvuldig op bezoek bij Opa en Opoe maar ook veel kennissen en vrienden konden zijn verhalen en praktische adviezen blijkbaar waarderen. Om deze overgrootouders met een bezoek te vereren moest je wel de weg weten. De enige mogelijkheid om er lopend te komen was het jaagpad te kiezen vanaf de Halvemaansbrug richting de ringsloot, en daar geheel aan het eind wachtte beslist een blaffende hond, die het bezoek al van verre verraadde. Vanaf de overkant gaf de bezoeker middels een grote koeiebel kennis van zijn aanwezigheid, die dan met een roeibootje moest worden opgehaald. Al met al een zeer sober bestaan, maar zij straalden zoveel liefde en geluk naar elkaar en hun familie toe, dat hun klein kinderen waaronder mijn moeder en zelfs achter kleinkinderen als mijn broer Maarten, deze mensen met liefde zeer frequent met een bezoekje vereerden. Opa is van de plagerige. Daar was warmte, liefde en geluk. Kerkmeer is de naam De familienaam Kerkmeer zou afkomstig kunnen zijn van een ooit bestaand meertje in de na bijheid van Oudkarspel, dat deze naam zou hebben gehad en in zeven tiende eeuw tot polder is verworden. Ik zet er mijn vraagtekens bij daar ik de herkomst van deze familie niet kan nagaan. Wat ik wel heb kunnen nagaan is de geboorte via een akte van mijn latere Opa Kerkmeer. De vijfentwintigste April in het jaar Achttienhonderd Negen en Zeventig, wordt de geboorte in een geboorteakte opgenomen van een kind.

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 67