64 Opa, verdiendende zijn brood met zelf geleverd beleg door zijn beroeps matige visserij met daarnaast jagen in het veld op wat fazanten, hazen en konijnen. Achter de rieten omheining voerde hij ook nog het beroep van de eendenkooiker, kompleet met de nodige lokeenden. Voor eigengebruik wat klein vee als een koetje, wat schapen, geiten en kip pen. En uiteraard een tuinderij voor het voer van de dieren en hen zelf. Opoe kookte het warme maal, heel eenvoudig op een degelijk vierpits pe troleumstel, alles uiteraard opgezet met regenwater. Terwijl het zojuist geschoten konijn werd gebakken in de boerenboter, zo stel ik me voor. Het was een sober maar rijk bestaan en door de rust en ruimte was ont- haasting automatisch ingebouwd. Zij leefden letterlijk van, in, voor en met de natuur. Waar vind je tegenwoordig nog er gens zo n plekje? Midden in dat rustieke plekje werd tussen alle dagelijkse werkzaamhe den door hun enige kind en dochter geboren. En volgens de geboorteakte opge maakt te Oudorp heeft dat plaats gevonden op de Tweeëntwintigste Maart Achttienhonderd Negen en Zeventig waarvan akte. Welk kind zal genaamd worden Cornelia Petronella, zo staat te lezen. Het was de geluk kige vader Cornelis Koeman van beroep Fisjcher, (zo staat het in de akte opgenomen) die aangifte kwam doen bij den Ambtenaar W. Bos. Grappig is nog te vermelden dat er toen nog getuigen aanwezig moesten zijn, hiervoor koos de vader een Veldwachter met de naam Jacob Luken en een particulier Arie Ham. Met dat jagen had hij blijkbaar een reputatie opgebouwd want dikwijls werd hij uitgenodigd door enige notabelen uit Alkmaar en Bergen om mee op jacht te gaan. Hiervoor werd hij keurig opgehaald en thuis gebracht met een koetsje. Opa met zijn kleindochter Maria Kerkmeer. En deze Maria zon later mijn moeder worden

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 66