Opgeschreven door Jaap Schuit Heiloo Opa Cees (Cornelis) Koeman en Opoe Dieuwertje Bregman Ondanks dat ik mijn overgroot ouders nooit persoonlijk heb ge kend, is er met zoveel passie en respect thuis bij ons over hun verteld, zodat zelf denk, dat ik een redelijk beeld kan schetsen over hun bestaan. Voor de genealogen en verdere geïnteresseerde even de volgende feiten; Opa Cornelis is geboren op 9 november 1846 in Zijpe, zoon van Dirk Koeman en Cornelia Herfst van beroep Tim merman. Terwijl Opoe Dieuwer tje geboren is op 2 juni 1851 te Oudorp, dochter van Pieter Breg man en Geertje Houter van be roep Slachter te Alkmaar. Opa en Opa en opoe Koeman gezellig om Opoe, trouwden op 28 april 1878 de baard en bij poserend met zijn te Oudorp waarbij Opa zich, als jachtgeweer visser en jager beroepsmatig had laten inschrijven. En het jonge paar vestigde zich uiteindelijk heel idyllisch in een oud huis midden tussen het riet en was daar van god en alle mensen verlaten. Het huisje, lag er door veengrond wat weggezakt bij, verstoken van elke vorm van energie als gas- elektra en drinkwater. Midden tussen het riet, op een stuk landtong, ingeklemd tussen enerzijds de Ringsloot en anderzijds de noordzijde van de Hoornsevaart. Idyllisch, dat zeker maar gemeten naar de huidige maatstaven, nauwelijks denkbaar dat daar een gelukkig leven geleid zou kunnen worden. Maar deze mensen stonden dicht bij de natuur en leefden daarmee. Nooit ge zeur over hardwerken, kou of armoede.Tevreden zijn en dat uitstralen met wat je hebt, dat gaf die mensen een bepaald aureool van echt geluk, althans dat mag ik constateren uit die positieve verhalen over deze voorouders, vanuit dat verre verleden. 63 FRAGMENTEN UIT HET LEVEN VAN DE FAMILIE SCHUIT

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 65