56 Omdat hij nog te jong was om te werken ging Toon nog een jaar naar het VGLO in Alkmaar, maar toen hij 14 jaar werd was het feest over en moest je gewoon geld verdienen. Dat kon toevallig bij grote broer Piet die 12 jaar ouder was en opgeleid was tot stukadoor, maar nu zelfstandig werkte en best een kracht kon gebruiken. Zwaar werk maar na een poos kreeg je het best onder de knie hoewel het Toon helemaal niet beviel. Hij had er zelfs een hekel aan en wilde wat anders. Toevallig kwam hij door zijn werk eens bij de groente-inpakkerij van Jan Glas in Broek (nu Henk Glas) en Toon ging daar in 1973 aan het werk. Hij had het al beter naar zijn zin totdat een postbode hem in 1975 influisterde dat hij wat kon bijverdienen wanneer hij op Zaterdag wilde werken bij tante Pos als besteller, in Sint-Pancras aan de V.d.Vijzellaan. Op Maandag moest je op de bus wachten die om half een bij de bank was. Op de andere dagen van de week kwam de rode auto met de post; sorteren in de vakken/op straat/ en dan op de hark op huisnummer en dan kon je het wegbrengen per wijk. Je bracht van alles rond: brieven en aangetekende stukken, pakketjes, kinderbijslag en gerechtelijke stukken, blauwe enveloppen en rijbewijzen. Toch wel afwisselend werk en redelijk zelfstandig werken. Je werkte met Goedhart,Appelman en Wim Kok en de chef L.Blom. Je deed je best maar toch kwamen er wel klachten bijvoorbeeld dat de post op straat lag.... Onbegrijpelijk, maar de volgende dag was het weer raak.Totdat je zag dat er een kind achter de brievenbus zat die gewoon de post door de klep weer terug duwde zodat die weer op de stoep lag. Intussen schrijven we 1978 en Toon werd gevraagd om voor vast te komen werken, dan was je ambtenaar en had je vastigheid. Hij wilde wel maar toen men hem vroeg hoe oud hij was -intussen 30 jaar- bleek dat hij net te oud was.... Toch wilde men hem graag hebben en door wat intern gesjoemel kon men hem met terugwerkende kracht toch aannemen vanaf het moment dat hij op de zaterdagen werkte en toen dus nog maar 27 jaar oud was. Toon zag het wel zitten en ging werken in Alkmaar. Toen Kok ziek werd en niet meer kon werken kwam Toon naar Sint-Pancras.. En toen Fons Triest de plaats innam van Blom - die al enkele jaren ziek was- kwamen de veranderingen. Iemand uit Schoorl ruilde met Fons die toch al voor zijn pensioen zat en snel daarna werd de Vijzellaan gesloten en moest Toon verkassen naar het kantoor in Alkmaar Noord.

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 58