St. Pankratz, een paar km. boven Bolzano in Italië. Sankt Pankratz, Kirchdorf an der Krems, Oostenrijk. Sankt Pankratius, Offenbach, Hesse, Duitsland. Sankt Pankratius-Kirche, Hamm,Westfalen, Duitsland. Saint Pancras, Camden London, Engeland. Pancras, Georgia,Ver. Staten. Alton Pancras, Dorset, Engeland. Beton-Court-Saint Pancras, Haute Saone, Comte, Frankrijk. Dampvcalley-Saint-Pancras, Haute Saone, Comte Frankrijk. Maiulleroncourt-Saint-Pancras, Haute Saone, Comte, Frankrijk. Saint Pancracce, Savoye, net onder St. Jean de Maurienne, Frankrijk. Saint Pancrace Alpen Maritien, 2 km. boven Nice, Frankrijk. Saint Pancrace, Alpenb Haute Provence, even ten westen van Manasque. Frankrijk. Saint Pancrace, Corsica, Frankrijk. Saint Pancrace, Dordogne, onder Angouleme. Saint Pancrasse, Isere, Frankrijk. Op Internet zijn zelfs meer dan 1 miljoen!ver noemingen te vinden, van zangverenigingen, gymver enigingen, fanfares, stich tingen en groepen etc. Er is zelfs een restaurant in Frankrijk vernoemd naar de heilige Pancratius. Er zijn be slist nog veel meer dorpen en steden die dachten origi neel te zijn, maar onbekend is wie het eerst is begonnen met het vernoemen. Is ook niet belangrijk, want het is een goede naam. Commentaar van de eindredacteur: In dit stukje heb ik geen streepjes tussen Sint en Pancras gevoegd. Het is mij bekend, dat de medewerkers van het Regio-Archief voorkeur hebben voor het weglaten van het streepje. Ik geef, als voormalig leraar Neder lands, voorkeur aan het plaatsen van het streepje, omdat dit volgens mij nog steeds overeenstemt met de spellingregels (het groene boekje). In Frankrijk. 53

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 55