50 'Stoute kinderen' is inmiddels een klassieker, we spelen het stuk elk jaar in de Sinterklaastijd.' Met het openen van het Zoldertheater nam de naams bekendheid toe en ook de vraag om voorstellingen op locatie. Daarom be sloot Geert in het jaar 2000 zijn parttime baan als leerkracht op te zeggen en beroepsmatig met het schrijven van kinderboeken en theatermaken verder te gaan. Als schrijver/theatermaker bezoekt hij nu scholen en bibli otheken in heel het land.'Waar woont u?'vragen kinderen steevast'In Sint Pancras,' zeg ik dan. 'Waar?"Een dorpje boven (in) Alkmaar.' Theaterhit. In 2001 maakte Geert met Lia 'Alleen op stap'een voorstelling voor peuters en kleuters en gebaseerd op het thema uit het prentenboek 'Kleine Ezel' van Rindert Kromhout. Geert schreef er een liedje voor en de Oudorpse musicus Cas Himmelreich maakte het arrangement. Alleen op stap werd een 'theaterhit'. Er volgde nieuwe kleuterproducties, telkens gebaseerd op het thema van actuele prentenboeken: Wakker Droomkind, Sjaan en de maan,Verdwaald en Piepklein. 'Van de liedjes verschijnt binnenkort een Cd-tje.' Na de ramp met de brand in Volendam inspecteerde de Langedijker Brand weer ook Het Zoldertheater op brandveiligheid. Er kwamen brandwerende wanden en noodverlichting en het theater kreeg de gebruiksvergunning. Op de Bovenweg en de Kruissloot werden wegwijzerborden naar Het Zol dertheater geplaatst, want bezoekers van het theater komen uit heel de regio. 'In de tijd van poppentheater Petit kwam het nogal eens voor dat mensen, die een voorstelling wilden bezoeken, zich in het theater vergis ten en voor de verkeerde deur stonden. "Kijk," zeiden we dan wijzend, "de eerste zijstraat rechts. U bent er binnen twee minuten." Die bijzondere situatie, twee kleine vaste theaters in één dorp, is sinds 2003 helaas voorbij.' Geert: 'Het Zoldertheater moet het alleen doen. En zonder subsidie of an derszins. Per jaar bezoeken toch al gauw zo n 800 kinderen met ouders en grootouders onze voorstellingen. Er vinden ook gastoptredens plaats, van cabaretier tot koffieconcert. Het Zoldertheater is namelijk het enige vaste theater in Langedijk en al een beetje bekend in het buitenland. In de herfst van 2005 speelden twee Russische beroepsspelers met marionetten het prachtige Cinderella in Het Zoldertheater. En in de herfst van 2006 komt een Duits gezelschap met 'De dikke vette pannenkoek.' Voor informatie kan men altijd terecht op www.zoldertheater.nl

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 52