49 Geert met prinsje Adriaan en de betoverde muis Het theater meet 10 m x 6 m en biedt plaats aan 50 personen.Van septem ber tot april vindt er op elke eerste zondag van de maand een voorstelling plaats. Het allereerste kindertheaterstuk in het Zoldertheater heette 'Ber- tje Netjes'. Het was een solovoorstelling van Geert en het Noordhollands Dagblad schreef:'Voeg aan deze prikkeling der fantasie een welbespraakte poppenspeler toe die jolige overdaad schuwt maar het fijnzinnige bemint en kinderen hebben een welbesteed uurtje, waarin ze, zeker weten, onbe wust iets van mee pikken. Ook voor later.' Op Tweede Kerstdag 1998 ging het kindertheaterstuk 'Toontje K. de superontsnapper' in première. Met Lia Rood en de Alkmaarse muzikant Gert Ruys speelde Geert het verhaal uit zijn eerste boek: over het vrijheidlievende konijn Toontje K. dat er niets voor voelt om met Kerstmis in een pan te liggen. Een voorstelling met een hele serie prachtige poppen, een bijna echt konijnenflathok en een ontroe rende ontknoping. Lovende reacties; maar het was niet altijd hosanna. 'NaToontje K. maakte Lia en ik de marionettenvoorstelling 'Griezels in het Woud.' Een half uur lang stonden we naast elkaar op een tafel, gebogen achter een zwart achterdoek met poppen aan draadjes. Het zag er mooi uit, maar gaandeweg het seizoen merkten we dat deze theatervorm ons niet lag. Toen bedachten we de toneelkarakters 'Eddie' en 'Roos' voor de Sinterklaasfamilievoorstelling'Stoute kinderen'. In deze rollen konden we veel meer humor en emotie kwijt en voelden ons als de bekende vis in het water. Met snel en fris toneel, hand -en stokpoppen en eigen liedjes.

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 51