47 Met het geven van solo-marionettenvoorstellingen is Lia gestopt. Momenteel werkt ze part time op een kinderdagverblijf in Alkmaar. Verder geeft ze theaterles bij Artianee in Alkmaar aan mensen met een verstande lijke beperking. Sinds het voorjaar van 1998 maakt Lia Rood deel uit van bet Panerasser Zoldertheater aan de Benedenweg. Het Panerasser Zoldertheater Geert van Diepen (1954) woont met zijn vrouw Petra Poppen sinds 1982 in Sint Pancras. Beiden groeiden op in Castricum en woonden daarna vier jaar in de Bergerhof in Alkmaar. In de jaren tachtig van de vorige eeuw kochten ze het 'spulletje van Brammer' aan de lommerrijke Benedenweg 226 -in het toen nog landelijk gelegen dorp Sint Pancras. Ze waren al een tijd op zoek naar een boerderij, maar die bleken net te duur of te ver van het werk. Het werd een Panerasser tuinderswoning met koolboet anno 1900 met twee kassen op 1450 m2 grond. Geert:'Petra wilde aanvankelijk niet: het tuindershuisje met schuur, het leek wel een bouwval. Maar ja, de plek was schitterend. En ik werkte vlakbij, aan de overkant, op een school in de Horn-Zuid in Alkmaar. Buiten school gaf ik toen al regel matig kindertheatervoorstellingen en ik zag in de schuur mogelijkheden om er 'later' een vast theater te beginnen.' De passie voor theater begon bij Geert als driejarig jochie.Zijn vader werkte bij de Lichtbedrijven in Alkmaar en tijdens het Sint Nicolaasfeest aldaar, zag kleine Geert voor het eerst 'poppenkast.' Het maakte een verpletterende indruk. Voor zijn achtste verjaardag vroeg hij een poppenkast aan opa en poppenkastpoppen aan oma. Hij kreeg ze en gaf al snel met broer Harry zijn eerste poppenkast voorstelling voor kinde ren uit de buurt in de schuur achter het huis in Castricum. Op de lagere school speelde hij in de zesde klas (nu groep 8) de hoofdrol in het kerst spel 'Jan Klaassen in T, 1 - Het zoldertheater aan de Benedenweg, Bethlehem'. met Geert van Diepen.

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 49