46 Vooral de avondvoorstellingen in de wintertijd -vaak 3 voorstellingen per dag en tijdens de Kerstdagen en op Oudjaar! waren in het intieme the atertje een aparte belevenis voor jong en oud. Poppenspeler Hans Schoen, nu voorzitter van Nederlandse Poppenspelers Vereniging over het sfeer volle Petittheater:'Net een bonbondoos, zo n klein en warm theatertje.' In het jaar 2003, tien jaar na de opening van poppentheater Petit, besloten Petra en haar man het rustiger aan te doen. Ze verkochten hun huis en the ater en verhuisden naar een appartement in de Daalmeer. Maar het theaterbloed blijft stromen. Dochter Annemiek woont thans met man en kinderen in een nieuw huis in Alkmaar en als alles goed gaat wil zij medio 2006/2007 met moeder Petra in, jawel de garageruimte, een door start maken met Poppentheater Petit. Want ze vinden het zelf veel te leuk en gaan door. Zie de website, ontwor pen door zoon Bart Kroone: www.poppentheaterpetit.nl Marionettentheater Bolderik Poppenspeelster Lia Rood (1956) komt oorspronkelijk uit Alkmaar. Ze woont met haar man Jan van Baar en dochter Doris in een hoekwoning aan de Boeterslaan. Daarvoor woonden ze in een huurhuis aan de Magno lialaan in de Oostwal. Lia:'Sint Pancras is een mooi dorp en ligt gunstig.Jan is er geboren, hij werkt op het Regionaal Archief in Alkmaar. Een auto hoeven we niet; met de fiets ben je zo in de stad. En het station is vlakbij. Belangrijk, want ik bezoek veel voorstellingen. Zingen en theater maken is een passie van me.' Lia kreeg les in het maken van marionetten van de Alkmaarse kunstenaar Jan van Erkelens. Met haar reismarionettentheater Bolderik gaf zij jarenlang voorstellingen en demonstraties, waarbij een muzikant begeleidde. Haar marionetpoppen hadden de meest uitlopende karakters: van lieflijke elfjes en vlinders tot gluiperige woudreuzen.Vooral die engerds maakten bij het publiek emoties los. Griezel Bakkes kon een toeschouwer heel aandoenlijk om een "kusje?" vragen en meestal werd zijn hulpeloze poging ook nog gehonoreerd. Naast het maken van marionetten, werkte Lia Rood een peri ode aan levensgrote mummieachtige mens -en dierfiguren Ze exposeerde met deze skeletobjecten en figurencreaties in galerie de Kapberg in Egmond aan de Hoef. Voor het maken van het theaterstuk 'De verschrikkelijk verlegen vogelver schrikker', naar een verhaal van auteur Karei Eykman, ontving Lia subsidie en werkte ze samen met regisseuse Trinet Kuiper. Daarnaast zong ze in een band en trad een seizoenlang op met liedjes van De Stratemakeropzeeshow.

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 48