45 Menig kind in de regio kent Het staartje van Klaartje, Eefje en de Grubbertjes en het sfeervolle kerststuk 'Het meisje met de zwavelstokjes. En elke voorstel ling was weer een verrassing maar altijd heel leuk. Zo was b.v. eens Peentje (een figuur uit "het toverstokje van tovenaar Titulatu") stuk en moest ge maakt worden. Dus die lag nog boven en de voorstelling was al begonnen. Zegt Petra: "Oh, jee tje, een probleempje. Kinderen Alle poppen worden zelfbedacht blijven jullie even zitten. Loop en gemaakt. niet weg en dan ben ik zo te rug." Gauw naar boven; Peentje -stuk- gepakt. En naar beneden en dan gewoon zeggen:"Zitten jullie er nu nog? Gaan we gauw verder". Of die keer dat de plank met de geluidsinstallatie weg zakte. Dan onder het spelen de plank maar met een hand vasthouden en doorgaan totdat het even pauze is. Of in Heerhugowaard tijdens de voorstelling van kabouter Ullemeduk heeft dochter Anne- miek plotseling een heel andere stem. Ruim 10 minuten telkens in een lachbui uitbar sten en toch doorspelen. En als dan de toeschouwers na afloop zeggen dat deze voorstelling net echt is, dan weet je dat je het goed doet. Een ander aspect was het houden van zg. work shops. Daarbij leren de kinderen in kleine groe pen van 6, poppen maken. Daarna moeten ze de poppen ook zelf aankle den EN samen een verhaal bedenken met ge luid er bij. Als dat dan klaar is dan moeten de kinderen zelf een voorstelling geven met hun zelfgemaakte poppen voor de oma's in Petit Theater. Dat is altijd een daverend succes geweest. Peentje zoals iedereen hem kent.

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 47