De naam: Poppentheater Petit. De brandweer keurde de brandveiligheid, de gemeente plaatste een wegwijzerbord en op 4 september 1993 deed wethouder Aarts de officiële opening. Het kleine theater met de ingang aan de Stenenlaan, meette 7 x 3,5 meter. De ruimte was beperkt en de naam 'Petit' dus goed gekozen. Succes was er al snel en de bekendheid leidde er zelfs eens toe tot een optreden bij Andre van Duin en Ron Brandsteder in het spektakel "Wie ben ik". Vanaf de opening van het eigen theater wordt dochter Annemiek de vaste medespeelster van Petra. Moeder en dochter werkten hard aan nieuwe theaterstukken en echtgenoot Cok zorgde voor de techniek. Het reserveren van kaartjes bleek pure noodzaak want: vol is vol! De voor stellingen werden door gaans bijgewoond door 30 kinderen en een achttal volwassenen. Op de woensdag -en zater dagmiddag vierde men er menig kinderpartijtje en in de schoolvakanties wa ren er extra voorstellingen. En de jarigen zaten dan als echte prinsen in de speci ale loge. 44 \IT-PANCRAS - Ik bel aan bij een nor- al ogend huis aan de Bovenweg 184 in -Pancras. Niets wijst erop dat hetzelfde jeen schouwburgje bevat. Bewoonster 3 Kroone (55) gaat me voorjiaar een er gemaakte ruimte. Die is gevuld met eke geluiden, een prachtige pop pen e/rode bankjes en stoeltjes en talrijke ooppen. Een heus theaterzaaltje! s de badkamer en een slaapkamer, 9 van wal. „Sinds verleden jaarsep- -ijn we ieder weekeinde bezig ge lijn man en een vriend hebben er boel werk aan gehad. Maar het Een beetje waar zal bet wel zijn. Een feest voor kinderen, maar vol is vol.

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 46