Ze woonde toen in Overveen met haar man. Na het huwelijk (ze leerde haar man in Barcelona kennen) is ze vrij snel met het onderwijs gestopt, omdat ze zieh als oproepkracht ge woon misbruikt voelde. Om 8.05 uur wist ze het opeens:'ik stop." Omdat ze in Overveen een hond - 'Coco'- hadden, die natuurlijk ook wel eens de straat opmoest, ontstonden er problemen met de buurt. Maar er werden veel zeer goed bezochte voorstellingen gegeven zoals van "Peen tje". Ze wilden weg uit Overveen en vonden toevallig op reis door Sint Pan- cras en op zoek naar een andere plek, een huis aan de Bovenweg 184. Ze kochten het pand van dierenfokker Kooy, knapten huis en tuin met liefde op en de drang bij Petra tot poppenspel begon weer te bloeien. Samen met Liesbeth Gerrits opende Petra in 1987 het eerste vaste pop pentheater in Sint Pancras. In de theatergarage van Liesbeth aan de Fa zantenlaan 17 ging op vaste speeldagen een serie voorstellingen van start. Petra en Liesbeth werden daarbij geassisteerd door Guda Schekkerman en Carola Jonker, die later het Kinderpoppentheater Bergen zou beginnen. Zes jaar later begon Petra haar eigen vaste theater in de stenen aanbouw bij hun huis aan de Bovenweg 184. Dat werd 1 jaar lang hard werken elk weekend met goede vrienden voordat het gereed was. 43 ZATERDAG 9 EN 23 JANUARI OM 14,00 U Jtiioon, van. J&mUg QLicUxvd. ai cUxcU. DORPSHUIS DE GEIST VINKENLAAN 7 ST. PANCRAS 02267 -3621 Het kleinste theater van Nederland. Petra met dochter Annemiek. Theater aan huis.

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 45