1. Waar gaat de Klin overU beslist! 1 De redactie krijgt af en toe vragen met betrekking tot het geschrevene. Fouten die we maken hopen wij -na te zijn terechtgewezen door de lezers in een volgende uitgave te corrigeren in de rubriek met excuus. Maar soms horen we:jammer dat er niet ook nog bij stond Had mij dat even gevraagd Toch worden wij wel geprikkeld door de vragen over meer achtergrond informatie, wat wij in Klin nr. 19 en nr.20 dan ook hebben geprobeerd. Ook in deze Klin doen wij dat. Niet alleen met meer foto's, maar ook door het behandelen van onderwerpen die duidelijk aansluiten bij het verhaal. Zo was de aanvankelijke opzet in deze Klin iets te schrijven over haarden en kachels in het algemeen, en als rode draad daar doorheen de afbeeldingen van kachels zoals die nu nog in Sint Pancras in huizen staan en veelal ook nog worden gebruikt. Dat alles verdwijnt over enkele jaren.Je komt er dan niet onderuit ook iets te schrijven over de brandstoffen, hoe die werden gekocht en bezorgd. Waar kwamen de kachels vandaan? U begrijpt het al: je komt van het een op het ander en tenslotte werd het een verhaal over "warmte etc." Echter, om financiële redenen mag een Klin niet meer dan ongeveer 160 bladzijden hebben, want dan wordt het druktechnisch te duur. En er zijn steeds meer lezers die geïnspireerd raken door het verleden van dit dorp en zelf in de pen klimmen. Die verhalen gaan altijd voor, dus ook in deze Klin zult u dus niets lezen over de kachels en warmte. Dat wordt dus pas Klin 22 van 2007 hopen wij.Wèl willen we graag weten hoe u over de Klin denkt. En hebt u zelf een onderwerp dan horen wij dat graag en zullen wij trachten om met u er een verhaal van te maken. In onze jaarlijkse krant zullen wij zoveel mogelijk de onderwerpen noemen die wij in een volgende Klin willen behandelen. Maar elk voorstel is ons welkom. Bv. over een sigarenfabriek of een café. Hoe leefden de winkeliers vroeger? Wij willen samen met u blijven graven in het verleden en dat vastleggen voordat het verloren gaat. De redactie. Op de omslag: Op de bok: Voor: (jaartal onbekend) Gerrit Jonker en in de kar Jan Wijn. Arie Hoogland, Kees Kloosterboer en Aldert Bakker en Jaap Kloosterboer 'Japie-de'.

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 3