37 En tot slot willen wij u niet ont houden de verhalen die aan de tafels verteld werden: Herinneringen. Het laatste jaar voordat het land in Sint-Pancras verkaveld werd was het niet meer mogelijk om met de schuit naar de veiling in Broek te varen. Tot de Wijde Veert was het nog open, maar verderop lagen er al dammen en waren ze bezig om het water weg te pompen. Om onze producten toch naar de veiling te krijgen was er bij het Vennetje -dat noemden wij toen nog Venesie- op de kant van de sloot bij de boet van Cor en Jan de Ruiter een soort beun gemaakt. Jan Jonker, de vrachtrijder, kon daar met de auto naar toe rijden en zo was het mogelijk om vanuit de schuit over te laden op de auto en dan zorg de Jonker er voor dat de kis ten en kratten met groenten en aardappelen bij de veiling kwamen. Wij waren daar ook een keer aan het lossen. Er waren nog een stuk of wat tuinders en dat was wel lekker want dan kon je mekaar effies helpen. Kees Balder was er o.a. en Ja- pie Keizer en Bram Wiering. Er werd gelost en gepraat en Har Duif, Arie Verduin en Herben Baan in vooral over de verkaveling. de rondvaartboot door het Ambacht. Jaap Keizer maakte bekend dat hij en zijn broer Willem gingen rentenieren en Balder dacht er ook over om te stoppen. Bram Wieling was ouder dan Jaap maar Bram zat nog vol met grote plannen: uitbreiden met land en hij wou ook nog een nieuwe boet laten zetten. Dit werd Jaap te bar en hij zei:"wat denk je eigenlijk wel Bram, dat je duizend wordt?" Bram Wiering is er niet meer en Jaap Keizer ook niet en de verkaveling is ook geen lang leven beschoren. (Bram Wagenaar.) Publiek, was er genoeg.

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 39