Wat een goede toneelspeler was dat.""Het was hard werken", her innert Andries Leegwater zich. "Maar het was gezellig, iedereen rookte toen nog. Aan het einde van de akker stak je met de buur van het andere land een sjekkie op en was er tijd om even te praten." Nu is de Tuinbouwver- eniging een gezelligheidsclub geworden. De zaken van vroe- Depers was ook aanwezig. ger worden niet meer geregeld. Daarvoor zijn de WLTO en LTO in de plaats gekomen. Elk jaar op de vergadering gevraagd of we nog een jaar doorgaan. Maar er komen geen nieuwe leden meer bij. De leeftijd neemt toe. Voorzitter Buter ziet het gebeuren. "Ik denk dat we nog maxi maal vijf jaar bestaan." Bij de veiling op zoek naar tuinder- gevoel van toen schrijft onze verslag geefster Marleen Bakker (Broek op Langedijk) - Geen culinaire liflafjes gisteren, al wordt er een honderdja rig jubileum gevierd. Liever een feest met een stevige schep hutspot. Of hachee, boerenkool of zuurkool. Lo gisch als je weet dat 't het jubileum van Tuinbouwvereniging Sint Pan- cras betreft. Misschien wel een van de laatste jubilea als het almaar da lende ledental voor zich spreekt.Tijd om nog even het 'gevoel van toen' op te snuiven. En waar kan dat beter dan in museum Broeker Veiling? Van de bijna honderd genodigden die gisteren in het museum in Broek op Langedijk samenkwamen, zijn er nog geen handvol als tuinder actief. Van de 300 leden die er halverwege de vorige eeuw waren, zijn er zelfs nog maar een schamele 20 over. önder de Mok do0rvaren. 32

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 34