28 Maar toch: duizenden tonnen werden zo vernietigd zonder een cent op brengst. In 2005 trok de prijs wat aan en eind mei werd een redelijke prijs behaald. Gelukkig is dit jaar 2006 beter gestart. De Russen (Petersburg, vervoer per schip) kopen weer want daar is wat schaarste evenals in de voormalige Oostbloklanden. Het prijsbeeld is sta biel en gaat wellicht nog wat omhoog. Eindelijk dus weer wat positieve berichten. Arie Buter vertelt verder dat de tuinbouw vereniging dit jaar 100 jaar zal bestaan en dat het voornemen is dit niet ongemerkt voorbij te laten gaan. Samen met de Historische Vereniging Sint-Pancras is een plan opgesteld om dit op dinsdag 2 mei te vieren in de Broeker Veiling. Daarvoor is een programma opgesteld dat er als volgt uit ziet: 10 uur ontvangst met koffie-tafel. 11 dia lezing over vroeger. 12 Gezamenlijke maaltijd (Boerenkool/zuurkool/hutspot of hachee) 13 Varen door het Oosterdel gebied. 14 Doorvaarveiling net als vroeger. 15 borrel-uurtje en napraten. 16.15 afsluiting Gerekend wordt op ruim 80 deelnemers, allen tuinders, ex-tuinders en de aanverwante beroepen, e.d. die voor onze sector belangrijk waren/zijn.. Hoewel door de giften van een aantal sponsors de kosten praktisch gedekt zijn is het niet mogelijk om ook de echtgenotes uit te nodigen. Het blijft dus net als deze tuindersvergadering een echt mannenfeest. Het plan krijgt de instemming van de vergadering. Sommige hebben het formulier van deelname reeds ingeleverd. Alle andere genodigden krijgen de uitnodiging binnenkort thuisbezorgd. Het belooft een prachtige dag te worden dus iedereen wordt verzocht dit goed in zijn agenda te noteren. Dit was het begin van een drukke periode. Nazoeken van adressen van oud-tuinders, die natuurlijk vaak niet meer in Sint Pancras wonen. Uitnodi gingen zenden met verzoek om antwoord. Praten met de Broeker Veiling over de plannen en de kosten die niet gering zijn en het zoeken naar sponsors want de kas van de tuinbouw vereniging is praktisch leeg.

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 30