195 Na precies 50 jaar trouwe dienst, in de winter van 1972/73, toen de ruilverkaveling werd doorge voerd, werd Hercules overbodig. Het hele systeem van afwate ring was veranderd en de 'good old Yankyee' verdween naar de schroothoop. Het huidige kleine weidemolentje heeft dienst ge daan om water in het hoger gele gen Noorder-Kleimeer te malen, zodat de rietlanden in de zomer niet droog kwamen te staan. Intussen heeft ook deze molen zijn functie verloren en staat het te verkommeren tot het er straks bij neervalt. De ontwikkelingen rond het Geestmerambacht onderstrepen nog eens de waarde die men intussen aan Kleimeer toekent. Het natuurgebied zal ruim twee keer zo groot worden. Dit is vooral belangrijk om het unieke vogelleven in stand te laten of te verbeteren. De stichting kleimeer is, na in 1990 als actiegroep te zijn gestart, in 1991 opgericht. Het doel van de stichting is 'het behoud en de ontwikkeling van de landschappelijke en ecologische waarden van Kleimeer als natuur gebied' en 'het behoud van groene buffers tussen de gemeenten Alkmaar en Langedijk'. Door het kritisch volgen en het beïnvloeden van de besluit vormingsprocessen van gemeenteraden, colleges van burgemeester en wethouders, Provinciale Staten en Gedeputeerde Staten heeft de stichting, mede door het leveren van onderbouwd commentaar, op allerlei terreinen resultaat geboekt. Denkt u maar aan het onbebouwd laten van Daalmeer- Noord. De stichting participeert in diverse organisaties en aktiviteiten en geeft gevraagd en ongevraagd advies aan de (ex-HAL)gemeenten. Voorts is water als ecologiedrager, maar ook voor recreatief gebruik, een belangrijk aandachtspunt voor de stichting. Ik heb u bij de hand mogen nemen voor een rondleiding door de geschie denis van- en de ontwikkelingen rond Kleimeer. Ik hoop dat u met mij concludeert dat Kleimeer een uniek en waardevol gebied is waar we best trots op mogen zijn. Augustus 2006 Harry Raat

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 197