16 De eerste successen kwamen in 1984 toen men de TROS voor een T.V- programma had geïnteresseerd Op zaterdag 15 september 1984 kwam de televisie-ploeg (onder leiding van Stef Hoff) voor de opnamen Er waren 50 deelnemers aan het zg. hardkloeten. Bij de wedstrijden werd Gerard Engel kampioen en als goeie tweede kwam Arie Blom. De snelste tijd had echter Gerard Kamper uit Zuid-Scharwoude met 1.51.25 en vermelding in het Guiness Book of Records. Er was ook een zanger die in ons dorp een snackbar had en daarbij mocht optreden. Dat was het begin van de carrière van onze dorpsgenoot Koos Alberts. Daarna kwam de doorbraak toen er geld werd ingezameld en de vereniging eigen schuitjes kon laten maken Met een subsidie van de Gemeente (voor 1 schuitje) werd de opdracht gegeven aan scheepswerf Bak voor 2 schuitjes. Die maakte er zelfs 1 extra die dan aan de vereniging werd uitgeleend.. De schuitjes worden afgeleverd. Wedstrijden. De starters Har Duif en Kees Boon. Dan begint het pas serieus te worden en wordt men her en der uitgenodigd voor demonstraties of wedstrijden en krijgt de vereniging het druk. We herinneren ons nog: 700 jaar Medenblik. In de grachten van Alkmaar voor de VW In Den Haag als herinnering aan de vroegere Veilinghallen. In 1987 ging men naar Hazerswoude, een roeivereniging. Dat werd jarenlang een soort uitwisseling en kwamen zij tijdens onze Nazomerfeesten hier naar Sint-Pancras.In Petten voor de Zomergasten, in Opperdoes en in Medenblik.We herinneren ons nog dat de bekende schaatser Hein Vergeer mee deed bij de Broeker Veiling maar volgens hem -na afloop- had hij toch meer verstand van schaatsen

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 18