187 beheer 10 Zondag-edities en 7 Nieuwsbladen uitgegeven met een totale wekelijkse oplage van meer dan 785.000 exemplaren.Vanaf 1 januari 2004 wordt intensief samengewerkt met een aantal andere uitgeverijen van huis- aan-huisbladen, waardoor de wekelijkse oplage in Noord-Holland totaal is uitgebreid tot meer dan een miljoen exemplaren. De kracht van Rodi Me dia ligt in het feit dat regionaal nieuws wordt gebracht gecombineerd met een sterk adverteerders-veld. En door ook de bezorging in eigen hand te houden, wordt een goede lezersdichtheid gegarandeerd. Vanaf 4 april 2004 staan alle kranten van Rodi Media op internet. Zonder inlogcode of moeilijke wachtwoorden kan elke editie vanaf de dag van publicatie worden opgeroepen en bekeken worden. Iedereen kan zijn blik verruimen buiten de eigen vertrouwde editie. Of liet nu gaat om de Zaan streek op Zondag of het Alkmaars Nieuwsblad van een maand geleden; het is allemaal mogelijk deze uitgaven te bekijken. Want zes weken lang - na uitgavedatum - zijn alle Rodi Media edities en specials te vinden op de www.rodi.nl site. Heel veel toegevoegde waarde dus voor de lezer en de adverteerder. Met deze moderne en innovatieve manier van uitgeven laat Rodi Media de gedrukte media aansluiten bij de nieuwe media. Rodi Rotatie Bij Rodi Rotatiedruk bv rollen wekelijks ruim 2 miljoen kranten van de pers. Een miljoen exemplaren betreffen de eigen uitgaven en een miljoen exemplaren wordt voor derden gedrukt. De kranten worden gedrukt op een heuse wereldprimeur: de KBA Cortina waterloze offsetpers. Met de in gebruikname van de nieuwe pers is voor Rodi de mogelijkheid ontstaan om in al haar uitgaven op elke willekeurige plaats volledig full color te drukken. Bij gebruikmaking van de volledige machinecapaciteit kan tot 96 pagina's volledig full color worden gedrukt in een kwaliteit welke, tot voor kort, onmogelijk werd geacht in de krantendruk. Ook milieutechnisch is de nieuwe drukpers een enorme sprong voorwaarts. Bij een maximale bezet ting van de machine wordt op jaarbasis ongeveer 1200 ton (1.200.000 kg) papier minder weggegooid in het productieprocédé. Dit zorgt voor een procentuele daling van het papierverbruik met ongeveer 8%. Daarnaast is er voor u als lezer ongetwijfeld een grote verandering waarneembaar ge weest. Het gebruik van kleuren is flink toegenomen en de leesbaarheid en kwaliteit van de kranten is - mede door de nieuwe restvling - een grote stap vooruit gegaan. Samenvattend kan gesteld worden dat de lezers, adverteer ders en Rodi Media baat hebben bij deze nieuwe stap in de geschiedenis van het bedrijf.

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 189