34. De krant van de Historische Vereniging Sint-Pancras. In Sint-Pancras werd dit jaar voor de derde keer onze krant bij u in de bus gedaan. Uiteraard door vrijwilligers, want we passen erg goed op de klein tjes. Deze krant is mede ontstaan door de welwillende medewerking van Rodi Media, die ons adviezen gaf, de opmaak verzorgde, de kwaliteit van het papier op ons verzoek nog verbeterde en de leesbaarheid door letter type en achtergrond merkbaar verbeterde. Onze contactpersonen die we best eenmaal mogen noemen zijn Ans Hum mel, Edwin Geels, Joke Bos en Marcel Groot. In deze krant vertellen wij wat we hebben gedaan, wat we gaan doen en wat we eventueel nog willen zodat u kunt meedenken. Onderzoeken, pu blicaties, gebeurtenissen, vragen van onze lezers etc. etc. Uit de vele reac ties blijkt dat onze lezers willen dat we hiermede doorgaan, wat we uiter aard ook zullen proberen en de volgende krant wordt dan ook geplanned voor ca. maart 2007. Zelf weten we al lang hoeveel werk en tijd een krant samenstellen kost, maar toen wij eens op een open dag bij Rodi Media waren om hun nieuwe pers (uniek in de wereld!!) te bewonderen, begre pen we dat er ook voor hen toch wat meer om de hoek komt kijken dan gewoon maar even een drukpers aanzetten. En de geschiedenis van Rodi is minstens even boeiend want het begon destijds allemaal gewoon in een achterkamertje in Heerhugowaard. Het is weliswaar geen verhaal over Sint- Pancras, maar toch willen wij u de achtergronden van Rodi niet onthou den, omdat wij hopen nog vele jaren met hen samen te werken voor onze krant. Leest en kijkt u zelf maar verder. (Chapeau) Van slaapkamer tot onafhankelijk bedrijf (Kop) Geschiedenis van Rodi Media BROEK OP LANGEDIJK -Rodi Media is begonnen als kleine uitgeverij. Een groeiende markt en een goede ondernemingsgeest van directeur-ei genaar Dick Ranzijn maakte het echter mogelijk om flink te groeien. Rodi Media groeide in korte tijd uit tot een bedrijf dat de gehele productie van een krant verzorgt. Rodi Media zag medio 1970 in een slaapkamertje aan de De Waelstraat te Heerhugowaard het levenslicht. Ranzijn, met commercieel inzicht begaafd, zag het als een uitdaging om met zijn huis-aan-huisblad 'De Koerier' een vaste plaats bij lezers en adverteerders in de brede regio van Heerhugo waard te verwerven. 183

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 185