Kroniek van Oudorp 29. Boekbespreking. EEN AANRADERKRONIEK VAN OU DORP. le jaargang, nummer 1. mei 2006). Sinds december 2004 bestaat de Stichting Historisch Oudorp. Wij zijn heel blij met de oprichting daarvan, omdat haar werkgebied deels samenvalt met ons werkgebied,namelijk het gedeelte vanaf de spoorwegovergang tot de Nollen. Gelukkig beschouwen we ons niet als eikaars concurrenten, maar als organisaties die hun voordeel met eikaars kennis kunnen doen. Er hebben al enkele prettige contacten plaats gevonden. In mei 2006 is de eerste aflevering van de Kroniek van Oudorp verschenen. Het is de bedoeling dat er ieder jaar een aflevering verschijnt. Een goed plan! Het eerste exemplaar is opgedragen aan mevrouw Charlene de Carvallo-Heineken. De familie Heineken is sinds 1840 ambachtsheer of in dit geval ambachtsvrouwe van de Heerlijkheid Oudorp. Mevrouw De Carvallo is beschermvrouw van de Stichting Historisch Oudorp. Het zal dan ook niet toevallig zijn, dat het eerste artikel in de kroniek gaat over een conflict in 1573 over de verkoop van bier. Ook de oud-burgemeester van Oudorp, de heer J.H.Kok, komt aan het woord. Zijn artikel gaat natuurlijk over de annexatie van 1972 waaraan Sint-Pancras wist te ontkomen. Verder is de inhoud van de kroniek ook zeer gevarieerd, wat oude geschiedenis en wat historie die wat korter achter ons ligt, die sommige lezers nog kunnen hebben meegemaakt; wat vrolijke en wat ernstiger verhalen. De verleiding is groot om uitgebreid uit de artikelen te gaan citeren, maar dat doe ik niet. Ik raad u aan, de kroniek zelf te lezen. Het is de moeite waard kennis te nemen van het gebied dat grenst aan en gedeeltelijk samenvalt met "het onze". Inlichtingen bij: Stichting Historisch Oudorp, De Vuyk 6, Oudorp, telefoon 072-5123278. Tenslotte wensen we onze collega's veel succes. 172 De omslag

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 174