170 -1 1 Benzine-bonnen in de olie-crisis. In het jaar 1993 kon men geen benzine meer tanken bij de garage. Dit kwam omdat de regering meer aandacht ging besteden aan vervuilde grond. Als men vrijwillig stopte met het geven van benzine kon men lid worden van een bedrijf die dan t.z.t. de eventuele vervuilde grond ging opruimen. Er zouden dan geen kos ten zijn. Bleef men het tankstation behouden dan draaide men zelf voor de kosten op. Er zouden dan ook maatregelen moeten worden genomen zoals een vloeistof dichte vloer en dat werd veel te duur voor garage Strijbis. Men heeft toen maar be sloten om te stoppen. Zo raakte vader Strijbis zijn "baan" kwijt. Dat heeft hij erg jammer gevonden want daardoor miste hij het praatje met de mensen. Pas in 2000 werd eindelijk begonnen met de vervuilde grondopruiming. Misschien weet men dat nog. Een groot gedeel te van de Bovenweg lag open het centrum was moeilijk te bereiken. De bus moest worden omgeleid, kortom een grote operatie. Zo gaan de jaren voorbij. Vader Strijbis overlijdt na een kort ziekbed in 199B. De belangstelling bij het afscheid was erg groot. De familie begreep toen pas wat een "dorpsfiguur "vader Strijbis was geweest. Nog tijdens het schoonmaken van de vervuilde grond in juni 2000 wordt Kees getroffen door een herseninfarct. Na ziekenhuis opname en revalida tie blijkt dat Kees zijn beroep en hobby niet meer kan uitoefenen Dat was een akelige tijd voor Kees, zijn vrouw en kinderen maar ook voor Jan, die zijn broer erg miste en alles alleen moest doen. Doorsmeerschema 's genoeg.

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 172