Moeder Strijbis heeft de ervaring, het ligt dus voor de hand dat zij hierin "les"gaat geven. De dames die deze lessen volgen zijn o.a. de dames Rinsma, Schulz, Schoenjonker, Kliffen, Heemskerk, Boer, Knijn, Eelman, Kalverboer, de Pee, e.a. Er werd les gegeven bij dames thuis. Eerst in de middag en later ook in de avond omdat dit voor de jonge "moeders" beter uitkwam. In 1972 - het jaar van de mogelijke annexatie van de gemeente Alkmaar- vindt het handwerkclubje van de P.L.V.V dat ook zij moeten protesteren tegen de komst van Alkmaar. Gezamenlijk besluiten zij een wandkleed te gaan maken. Op dit wandkleed is het dorpje Sint-Pancras met o.a. het wa pen en de witte kerk te zien, in de verte zien we de hoge flat gebouwen van de stad daarboven een donkere wolk, de dreiging van Alkmaar. Dit kleed hangt nu nog steeds in de Geist.Veel dames zullen zich dit ongetwijfeld nog herinneren. Het heeft zelfs een prijs gewonnen toen het door moeder Strijbis werd ingestuurd voor een wedstrijd van de handwerkclubs van de P.L.VV. van Noord Holland. Tijdens de nazomerfeesten worden er hand werkstukken tentoongesteld in de bibliotheek. Tafelkleden, tasjes, wand kleden, boekomslagen en nog veel meer gemaakt van diverse technieken. Een hele speciale opdracht kreeg moeder van het gemeentebestuur. De voormalige gemeentebode meneer de Groot van de Benedenweg kreeg een nieuwe blazer. Nu had men bedacht dat het leuk zou zijn als het paard je van de gemeente op de borstzak van de blazer zou komen. Maar ja, wie kan dat? Via, via kwam men bij mevr. Strijbis terecht. Zij zag het eerst niet zo zitten maar wilde het wel proberen. Het is gelukt en de bode deed keurig netjes zijn werk. Het embleem met of zonder blazer, is later naar de opvolger, meneer Piet Dekker gegaan. Moeder Strijbis is gestopt met het "lesgeven" toen zij 87 jaar was. De ogen werden wat minder en het bracht nog wel wat drukte met zich mee.Toch is het contact er nog steeds met wat dames. In de loop van de jaren hebben Jan en Kees zich ingezet voor het zwem bad en de ijsbaan. Jan hield zich bezig met het elektrische en motorische gedeelte van het zwembad. Het is toen een keer gebeurd dat Jan bij het zwembad moest zijn, het was al laat. Wat bleek, jongelui waren stiekem gaan zwemmen in het bad. De kleding van de jongelui lag op de grond. Zo dacht Jan ik zal jullie een lesje leren. Hij heeft toen de kleding gepakt. Dat de zwemmers klaar waren moesten ze naar Jan voor hun kleding. Hij heeft toen namen gevraagd enz. en gezegd dat dit niet meer mag gebeuren. Over dag kan je zwemmen, 's nachts is het verboden. Kees verzorgt de motoren en agria's van de ijsbaan. Vooral als er ijs ligt is het een drukke bezigheid. Maar Kees vindt het leuk en is blij dat zijn kennis op prijs wordt gesteld. 169

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 171