168 In 1974 werd er in ons dorp een wielereomité opgericht. Dit is gekomen doordat er in ons dorp jongens waren die goed konden wielrennen. Ik noem Dirk Groen en Gerard Kamper. Bij "echte" wedstrijden wordt er door mo torrijders voorop gereden. Wat dacht dus het comité: wij heb ben ook motor liefhebbers in ons dorp wij vragen aan Jan en Kees of zij dit willen doen. Daar waren de jongens wel voor te porren. De vrijdagavond voorafgaand aan de wedstrijden werden de mo torfietsen nagekeken, benzine in de tanks, de leren jas en het mo torpak uit de mottenballen proef draaien en het feest kon beginnen. Jan reed op eenVelocette uit 1939, Kees reed op zijn Norton uit 1955. De oudjes deden het nog best. Het mooie donkere geluid kon je al van verre horen. Dat was het teken: mensen aan de kant de wielrenners komen er aan.Toen het comité na ca 25 jaar is opgeheven was het ook voor Jan en Kees over en uit. Voor velen nog een bekend beeld, Kees en Jan voorop bij de wielerronde In juni 1974 trouwde Kees met Jeanette Biersteker. Zij komen te wonen in de Elzenlaan net achter de garage.Vlakbij, dus lopend naar het werk. On der de middag thuis voor de warme prak. Een geweldige plek waar ze nog steeds wonen. Marcel, Jeroen, en Paul zijn de zonen Jan trouwt in 1980 met Mieke van de Kroft. Hun woning was gelegen aan de Benedenweg Birgitte, Marieke, Robert en Marjolijn zijn hun kinderen. Niet alleen Jan en Kees zijn dorps figuren geworden, ook moeder Strijbis geeft haar visitekaartje af. Wanneer de familie goed en wel in Sint-Pancras zit, komt de voorzitster van de "Plattelands vrouwen", mevr. Kalverboer vragen aan moeder Strijbis of zij op een avond haar zelfgemaakte handwer ken wil laten zien.Door het laten zien van al dat moois, worden veel dames enthousiast, en zo wordt het handwerk clubje van de "P.L.V.V" opgericht. Ook in Dirkshorn was ze lid van deze vereniging.

De Klin - Sint Pancras | 2006 | | pagina 170